Reklama

Reklama

​Borys Budka: Donald Tusk obiecał swoje wsparcie

"Donald Tusk jest w stałym kontakcie ze mną, obiecał wsparcie w prezydenckiej kampanii wyborczej i na pewno będzie ono miało miejsce" - zadeklarował we wtorek lider PO Borys Budka w trakcie czatu na żywo na Facebooku.

Budka podczas czatu na żywo na profilu PO na Facebooku był pytany, czy Platforma Obywatelska zamierza poprosić o wsparcie w kampanii wyborczej byłego premiera, byłego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Reklama

"Dzisiaj z nim rozmawiałem, zadzwonił, mogę to zdradzić, właśnie o tym, jak wspierać w kampanii wyborczej. Na pewno będzie wykorzystany" - poinformował lider PO. "Cieszę się, że Donald Tusk jest w stałym kontakcie ze mną i obiecał to wsparcie w kampanii, na pewno ono będzie" - dodał Budka.

Kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Kontrkandydatami Kidawy-Błońskiej będą: ubiegający się o reelekcję urzędujący prezydent Andrzej Duda, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy