Reklama

Reklama

Andrzej Duda prowadzi w 15 województwach. Sondaż dla Polska Press Grupy

Andrzej Duda wygrywa w 15 województwach, Małgorzata Kidawa-Błońska prowadzi tylko na Mazowszu - wynika z sondażu prezydenckiego Polska Press Grupy, zrealizowanego we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia.

Według sondażu Polska Press Grupy, zrealizowanego we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia, Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich w województwach znajdujących się na południu i wschodzie Polski.

Już w pierwszej turze obecny prezydent wygrałby na Podlasiu, Podkarpaciu, w Małopolsce i w Świętokrzyskiem.

W pozostałych województwach, oprócz Mazowsza, Duda osiąga najwyższe poparcie spośród wszystkich kandydatów, ale nie przekracza ono 50 proc.

Spośród województw, w których jest na prowadzeniu, najsłabszy wynik zdobywa na Pomorzu (30,3 proc.).

Na Mazowszu faworytką jest kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska, na którą chce zagłosować 39,1 proc., podczas gdy na Dudę - 27,5 proc.

"Generalna tendencja, wynikająca z sondażu jest jednak taka, że Małgorzata Kidawa-Błońska traci najwięcej na rzecz Roberta Biedronia i Szymona Hołowni" - czytamy w serwisie "Polska The Times".


Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy