Reklama

Reklama

15 lutego inauguracja kampanii Andrzeja Dudy

W sobotę (15 lutego) podczas konwencji w Warszawie zostanie oficjalnie zainaugurowana kampania prezydencka Andrzeja Dudy. Członkowie i sympatycy PiS wysłuchają przemówienia starającego się o reelekcję prezydenta, który przedstawi założenia swojego programu.

Scenariusz konwencji jest jeszcze dopracowywany, ale jak wynika z informacji PAP, odbędzie się ona w warszawskiej hali Expo. W jej trakcie planowane są cztery wystąpienia, w tym - jak mówią rozmówcy z PiS - prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy.

Reklama

"Prezydent Duda podsumuje swoją obecną kadencję, dokonania oraz przedstawi założenia swojego programu" - powiedział polityk PiS, uczestniczący w organizacji konwencji.

Tuż przed rozpoczęciem konwencji ma się zebrać Rada Polityczna PiS, która formalnie poprze kandydaturę Dudy na prezydenta.

Objazd po kraju

Kilka dni po konwencji - prawdopodobnie od wtorku - rozpocznie się objazd prezydenta Dudy po kraju i dalsze spotkania z wyborcami już w ramach kampanii wyborczej.

"Andrzej Duda jako pierwszy prezydent w czasie swojej kadencji odwiedził wszystkie powiaty. W niektórych z nich nigdy wcześniej nie pojawił się żaden urzędujący prezydent. Tę podróż po kraju i spotkania z wyborcami prezydent Duda będzie kontynuował też w kampanii" - powiedział jeden z polityków partii rządzącej.

PiS nadal oficjalnie nie zaprezentowało składu sztabu wyborczego. Stanie się to - jak zapowiadają politycy partii rządzącej - w ciągu najbliższych dni.

Kto na czele sztabu?

Według nieoficjalnych informacji PAP, na czele sztabu staną europosłowie PiS - Joachim Brudziński, który będzie odpowiadał za sprawy "operacyjne" oraz Beata Szydło, która ma odpowiadać za kwestie programowe.

"Oficjalnie skład sztabu podamy po zarejestrowaniu komitetu wyborczego, możliwe że w przyszłym tygodniu, jeszcze przed konwencją wyborczą" - mówił jeden z polityków z kierownictwa PiS.

Jak dodał, siedziba sztabu nie będzie się jednak mieściła w siedzibie PiS przy ul Nowogrodzkiej. "W centrum Warszawy, ale nie na Nowogrodzkiej" - dodał polityk pytany o lokalizację siedziby.

W sztabie - według nieoficjalnych informacji PAP - poza Szydło i Brudzińskim, znajdą się: wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, szef KPRM Michał Dworczyk, a także szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, wicerzecznik partii Radosław Fogiel oraz wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

W środę podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa (woj. lubelskie) prezydent Andrzej Duda ogłosił, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Wcześniej w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Druga tura wyborów - jeśli będzie konieczna - odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 24 maja. Również w środę w Dzienniku Ustaw opublikowano postanowienia marszałek Sejmu w sprawie zarządzenia wyborów prezydenckich, co oznacza, że formalnie rozpoczęła się kampania wyborcza.

Rafał Białkowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje