Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Sondaż dla "Rzeczpospolitej": Duży spadek poparcia dla Komorowskiego

Urzędujący prezydent zdobyłby najwięcej głosów w pierwszej turze majowych wyborów prezydenckich, ale już niemal pewna jest dogrywka - informuje "Rzeczpospolita", publikując nowy sondaż IBRiS.

41 proc. badanych wskazało na Bronisława Komorowskiego (od ostatniego badania spadek o 5 pkt proc.; w ciągu miesiąca - o 8 pkt). Straty prezydenta sprawiają, że zmniejsza się jego przewaga nad konkurentami, ale niewiele zyskuje na tym jego główny rywal - Andrzej Duda z PiS. Popiera go 27 proc. ankietowanych (wzrost o jeden punkt procentowy).

Reklama

Troje kandydatów (Adam Jarubas, Magdalena Ogórek i Janusz Korwin-Mikke) cieszy się poparciem 5 proc. badanych. O ile jednak notowania kandydatki SLD stoją w miejscu, o tyle politycy PSL i KORWiN notują wzrost, odpowiednio o jeden i dwa punkty procentowe.

Po 3 proc. poparcia mają Paweł Kukiz i Janusz Palikot. Dla pierwszego to powrót do notowań, które miał tuż po ogłoszeniu w lutym startu. Lider Twojego Ruchu od stycznia zwiększa poparcie, ale zatrzymał się na poziomie, który miał w połowie marca.

Spośród pozostałych kandydatów, którzy również zadeklarowali w Państwowej Komisji Wyborczej złożenie wymaganych podpisów poparcia, żaden nie przekracza jednego punktu procentowego poparcia.

Sondaż przeprowadzono 27-28 marca wśród 1100 osób. 66 proc. ankietowanych deklaruje udział w wyborach.

Więcej na temat nowego sondażu IBRiS - na stronach "Rzeczpospolitej"

Spadek poparcia dla Komorowskiego. Duda ma szansę w II turze? Wypowiedz się!

Dowiedz się więcej na temat: wybory prezydenckie 2015 | Bronisław Komorowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy