Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

"Fakt": Tajny sondaż sztabu Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi

W sztabie wyborczym Bronisława Komorowskiego panuje coraz większy niepokój przed majowymi wyborami. Powodem są wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie współpracowników obecnego prezydenta. Wynika z nich, że będzie druga tura, w której wygrać może kandydat PiS, Andrzej Duda. O sprawie pisze "Fakt".

Sztabowcy Bronisława Komorowskiego nie są już tak pewni wygranej jak na początku kampanii wyborczej. Kolejne sondaże pokazują, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości rośnie w siłę i ze słabo rozpoznawalnego polityka stał się poważnym kandydatem do fotela głowy państwa.

Potwierdzają to badania publikowane w mediach - na przykład wczorajszy sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Wynika z niego, że odbędzie się druga tura, w której wygra obecnie urzędujący prezydent (49 proc.). Andrzej Duda może liczyć na 26 proc. głosów.

Mniejszym optymizmem współpracowników Komorowskiego napawają tajne sondaże przeprowadzane na zlecenie jego sztabu. Wynika z nich, że druga tura jest pewna, a przewaga nad kandydatem PiS już nie tak wyraźna. Bronisława Komorowskiego poprzeć zamierza 43 proc. badanych, a Dudę - 32 proc. Zdecydować mogą głosy osób, które nie wiedzą jeszcze komu zaufają podczas majowych wyborów. Jeden ze sztabowców PO w rozmowie z "Faktem" przyznaje, że tacy wyborcy mogą poprzeć kandydata opozycji.

Reklama

Politycy partii rządzącej za tę sytuację winą obarczają Kancelarię Prezydenta. Zarzucają jej, że nie ma pomysłu na kampanię prezydencką.

Przewaga Komorowskiego topnieje? Dyskutuj!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy