Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich

Paweł Kukiz - radny sejmiku województwa dolnośląskiego, muzyk i działacz na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych - zadeklarował start w wyborach prezydenckich.

Kukiz ogłosił swoją decyzję na konferencji prasowej we Wrocławiu. - Targają mną wielkie emocje, moja kandydatura nie jest zabawą, to nie jest pomysł rockandrolowca. Ta decyzja jest zwieńczeniem mojej 10-letniej walki o przywrócenie państwa obywatelom, o zmianę ustroju Polski, o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, o wprowadzenie systemu, którego boją się partyjne klany, żyjące z łupienia obywateli i tworzące układ zamknięty - powiedział Kukiz.

Dodał, że nie walczy o pieniądze czy urząd, ale o ideę. - Walczę o elementarną sprawiedliwość i państwo dla obywateli - mówił. Zaznaczył, że nie startuje pod żadnym szyldem partyjnym i liczy na poparcie "wszystkich grup, które uważają, że obecny system ustrojowy jest fatalny dla obywateli".

Reklama

Zaznaczył, że jeżeli nie uda mu się zebrać wymaganych do startu 100 tys. podpisów, to uzna, że "jego misja się zakończyła". Dodał, że może dziś liczyć na poparcie Solidarności 80' oraz prawdopodobnie NSZZ "Solidarność". - Mam też poparcie około 40 stowarzyszeń, ale liczę również na wiele innych podmiotów. Nie wiem, ilu nas pójdzie tą drogą, to indywidualna decyzja. To zależy od tego, czy dojrzeliśmy do zjednoczenia podobnego jak w roku 1980 - mówił.

W listopadowych wyborach samorządowych Kukiz zdobył mandat radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. Startował z ostatniego miejsca na liście KWW Bezpartyjni Samorządowcy. Zdobył 14 403 głosy.

51-letni Kukiz to wokalista, kompozytor, założyciel i lider zespołu Piersi. Jest też działaczem ruchów patriotycznych, kresowych oraz propaguje ideę jednomandatowych okręgów wyborczych.

W wyborach - poza Kukizem - mają wystartować m.in.: urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, Andrzej Duda (PiS), Adam Jarubas (PSL), Magdalena Ogórek (SLD), Janusz Palikot (Twój Ruch), Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Anna Grodzka (Partia Zielonych i lewica społeczna), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Jacek Wilk (KNP), Waldemar Deska (Partia Libertariańska).

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich! Zagłosujesz?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje