Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Duda: Prezydent powinien traktować naród jak jedność

Andrzej Duda walczy o głosy wyborców tam, gdzie w pierwszej turze przegrał z Bronisławem Komorowskim. Kandydat PiS na prezydenta jest dziś w Dąbrowie Górniczej.

Andrzej Duda mówił do licznie zgromadzonych mieszkańców o potrzebie zasypywania podziałów w polskim społeczeństwie. Jak zaznaczał, taką rolę powinien pełnić prezydent, gdyż nikt inny w państwie nie ma tak silnego mandatu społecznego.

Reklama

- Wielkim zadanie prezydenta jest traktowanie polskiego społeczeństwa i polskiego narodu jako jedności, a to wyraża się przede wszystkim w szacunku, szacunku dla każdego obywatela - zaznaczał polityk PiS.

Andrzej Duda podkreślał również, że prezydent powinien szukać tych punktów, które są dla Polaków wspólne. Jak mówił, chodzi tu na przykład o godne celebrowanie uroczystości państwowych.

Zdaniem kandydata PiS, prezydent nie powinien także pozwalać na niszczenie tradycji. Stwierdził, że należy otwarcie mówić "nie" wszystkim zjawiskom, które powodują wydarcie nam tego, co było w naszej kulturze zawsze i tego, co stanowi naszą wartość. - To rodzina, to wiara i wychowanie dzieci w duchu patriotycznym - przekonywał Andrzej Duda, dodając, że prezydent powinien działać, gdy te wartości są pomijane.

Po południu Andrzej Duda spotka się także na wiecu wyborczym z mieszkańcami małopolskiego Chrzanowa.

Zobacz wideo:

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne