Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Zbigniew Ziobro: To jest najlepszy scenariusz dla Polski

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział w sobotę, że Polska wymaga dobrej zmiany na urzędzie prezydenta, a najlepszym scenariuszem dla kraju jest zwycięstwo w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. W sobotę rada główna SP podjęła uchwałę ws. poparcia kandydata PiS w wyścigu o fotel prezydenta.

"Polska wymaga dobrej zmiany, również dobrej zmiany na urzędzie prezydenta. W tych trudnych czasach potrzebujemy kompetentnego, dobrze przygotowanego prezydenta, jest nim z całą pewnością dr Andrzej Duda i dlatego będziemy go zdecydowanie popierać" - powiedział w sobotę na konferencji prasowej w Sejmie Ziobro.

Reklama

Dodał, że zarząd Solidarnej Polski już wcześniej wydał uchwałę popierającą Dudę jako wspólnego kandydata zjednoczonej prawicy w wyborach prezydenckich. "Dziś chcemy sfinalizować ten fakt decyzją, uchwałą rady głównej, która jest statutowym organem Solidarnej Polski upoważnionym do tego, aby tego rodzaju decyzje definitywnie podejmować" - powiedział Ziobro.

Dodał, że poparcie Dudy jest ważnym etapem w maratonie, który - w jego ocenie - poprowadzi do wielkiej zmiany i zwycięstwa obozu zjednoczonej prawicy w wyborach prezydenckich.

Ziobro przypomniał, że Solidarna Polska zawarła po wyborach europejskich porozumienie z PiS i Polską Razem podpisując umowę, która zakładała popieranie wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich. "Zakładała też, że będziemy mieli wspólną reprezentację na listach do polskiego parlamentu" - powiedział lider SP.

Podkreślił, że decyzja rady głównej jest potwierdzeniem realizacji umowy i realizacji dzieła, które jest dobre dla Polski. "A najlepszym scenariuszem dla Polski jest zwycięstwo Andrzeja Dudy" - podsumował.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy