Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Wybory prezydenckie: Polacy głosują też w Rosji

W Rosji Polacy również głosują. Aby umożliwić udział w wyborach prezydenckich, powołano 5 obwodowych komisji: w Moskwie, Petersburgu, Irkucku, Kaliningradzie i Smoleńsku.

Aby dostać się do lokalu wyborczego w Moskwie, trzeba najpierw okazać dokumenty zagradzającemu wejście do polskiej placówki dyplomatycznej rosyjskiemu policjantowi. Funkcjonariusze, którym zwraca się uwagę, aby nie stali w otwartych drzwiach do polskiej ambasady, odpowiadają, że "zgodnie z konwencją wiedeńską dbają o bezpieczeństwo polskiego przedstawicielstwa".

Liczba naszych rodaków, którzy wezmą udział w głosowaniu na terytorium Federacji Rosyjskiej jest niewielka. W samej Moskwie, gdzie według różnych szacunków przebywa czasowo kilka tysięcy Polaków, na listach wyborczych zarejestrowało się nieco ponad 300 osób.

Reklama

Tradycyjnie są to pracownicy placówek dyplomatycznych, międzynarodowych firm, dziennikarze i pełniący posługę kapłańską w Rosji polscy duchowni.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne