Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Wybory prezydenckie bardzo popularne wśród Polaków

Polacy chętnie uczestniczą w wyborach prezydenckich. Tylko raz w ciągu ostatnich 25 lat, w wyborach 10 lat temu, frekwencja była niższa niż 50 proc. Średnio, prezydenta wybiera ponad 60 proc. uprawnionych do głosowania Polaków.

Z ostatniego sondażu CBOS wynika, że w niedzielę, 10 maja, do urn wyborczych pójdzie 73 proc. ankietowanych.

W opinii Katarzyny Rakowskiej z koalicji Masz Głos Masz Wybór, popularność tych wyborów wynika z tego, że głosujemy na jedną, konkretną osobę, a nie na partię polityczną. - W wyborach prezydenckich notuje się najwyższą frekwencję, być może też dlatego, że prezydent jest najbardziej eksponowany i najczęściej oglądamy go w telewizji - dodaje.

- Prezydent jako głowa państwa ma realny wpływ na to co dzieje się w kraju, dlatego warto uczestniczyć w wyborach i współdecydować o tym kto zostanie najważniejszą osobą w państwie - zaznacza Rakowska. 

Reklama

Prezydent reprezentuje Polskę na forum międzynarodowym, ma szereg istotnych kompetencji i przez pięć lat będzie miał wpływ na wiele ważnych spraw dla państwa.

W niedzielę, 10 maja, po raz szósty będziemy wybierać prezydenta wolnej Polski. O najwyższy urząd w państwie ubiega się 11 kandydatów.

Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7.00 do 21.00.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje