Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Wybory prezydenckie 2015: Ruch Kontroli Wyborów zgłasza nieprawidłowości

Podczas konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej Hanna Dobrowolska z Ruchu Kontroli Wyborów zgłosiła nieprawidłowości podczas odbywających się wyborów prezydenckich.

Podała przykład z lokalu wyborczego przy ul. Śląskiej w Warszawie, gdzie nie wpuszczono zagranicznego obserwatora. Mówiła też o podwójnych urnach do głosowania w Kielcach.

Zastępca przewodniczącego PKW Sylwester Marciniak odpowiadając na pytanie o przypadek niewpuszczenia obserwatora do jednej z warszawskich komisji powiedział, że zagraniczni obserwatorzy muszą legitymować się odpowiednim zaświadczeniem wydanym przez PKW. Sędzia Krzysztof Strzelczyk wyjaśnił, że przypadki niewpuszczenia do lokali wyborczych obserwatorów międzynarodowych wiązały się z tym, że nie dysponowali oni zaświadczenia z PKW.

Reklama

Inny przedstawiciel Ruchu Kontroli Wyborów informował, że na listach wyborców figurują osoby zmarłe oraz te, które mieszkają za granicą.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama