Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Tyszkiewicz: Konieczna mobilizacja elektoratu Komorowskiego

Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego w pierwszej turze wyborów będzie wymagało dużej mobilizacji jego elektoratu - przyznaje poseł PO Robert Tyszkiewicz.

Szef sztabu wyborczego obecnego prezydenta, który gościł w radiowej Jedynce, skomentował w ten sposób ostatnie sondaże, z których wynika, że kandydat PiS Andrzej Duda zmierzy się w drugiej turze wyborów z Bronisławem Komorowskim. 

Prezydent Komorowski zmobilizuje swój elektorat? Dyskutuj! 


Robert Tyszkiewicz powiedział, że sondaże mobilizują sztab kandydata PO do większego wysiłku. - Zwycięstwo w pierwszej turze jest zawsze dużym wyzwaniem - dodał. 

Reklama

"Sztab kandydata PO nie odpowiada za tę sytuację"


Robert Tyszkiewicz odniósł się też do incydentu w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie na spotkanie z prezydentem przyprowadzono około pięciuset uczniów z kilku szkół, którym wręczono banery z hasłami wyborczymi. Sprawa wywołała powszechne oburzenie. Tyszkiewicz wyjaśniał, że sztab kandydata PO nie odpowiada za tę sytuację i zaapelował do szkół, by nie angażowały dzieci w kampanię. Jego zdaniem, "liderom instytucji oświatowych zabrakło wrażliwości". Poseł PO mówił, że sztab nie ma możliwości wpływać na to, kto uczestniczy w otwartym wiecu. 

Rośnie poparcie dla Andrzeja Dudy


Z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP wynika, że rośnie poparcie dla Andrzeja Dudy. Sondażowe poparcie dla głowy państwa to 45 procent, jednak słupki notowań spadły o 8 procent. O taką samą liczbę - tyle, że w górę - wzrosło poparcie dla Andrzeja Dudy, który notuje 27-procentowy wynik.
Kolejni kandydaci mają dużo niższe poparcie. Na trzecim miejscu jest wystawiona przez SLD Magdalena Ogórek - 5 procent, czwarty jest Janusz Korwin-Mikke- 4 procent. 2 procent respondentów chce zagłosować na Pawła Kukiza. Pozostali kandydaci - Adam Jarubas, Janusz Palikot, Wanda Nowicka i Anna Grodzka mają po 1 procencie poparcia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy