Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Tak internauci oceniają kandydatów na prezydenta

II tura wyborów prezydenckich 2015 zbliża się nieubłaganie. Wzrost aktywności sztabów wyborczych Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy nie pozostawiają wątpliwości, że gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Starania kandydatów są poddawane stałej ocenie, m.in. użytkowników Interii, którzy często nie zostawiają suchej nitki na kandydatach.

Internauci o Komorowskim

Urzędujący prezydent jest bohaterem dużej liczby komentarzy. Na forum ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jednym z przychylnych Bronisławowi Komorowskiemu jest użytkownik "k", który z przekonaniem stwierdza, że w nadchodzących wyborach zagłosuje właśnie na urzędującego prezydenta.

"Zbir" nie jest jednak tak pozytywnie nastawiony i pisze: "Tusk i Komorowski wyludnili Polskę i najwyżej wykształconych posłali Angeli na zmywak, a my na to 'sorry, taki mamy klimat'? Tak samo z Janukowyczem bawili się Ukraińcy i teraz Putin nimi rządzi. Polska ma Komorowskiego i Tuska, jeden służy Angeli, drugi sierpowi i młotowi, a my nie jesteśmy w stanie wytrzeźwieć i zakumać , że pan Komorowski poza wydawaniem pieniędzy na swój dwór przez 5 lat nie robił NIC, a teraz prezydent pękł, bo Polska nie dała wiary notorycznej kłamczusze Kopacz i Polska powiedziała panu Komorowskiemu sprawdzam! (...)".

Reklama

Duda w oczach użytkowników Interii

"Mam nadzieję, że Duda wygra, bo jeśli nie to już tylko uciekać z tego kraju" - pisze o kandydaturze Dudy użytkownik "matrix". 

Tak dobrego zdania nie ma już użytkownik "irekwj", który pisze: "Komorowski - konkrety, Duda - demagogia i bzdety."

Sceptyczna w stosunku do kandydata PiS jest także użytkowniczka "może wkleicie", która w swoim komentarzu ironizuje: "No jestem zbudowana, żyjemy w świecie samych aniołów, gdzie tylko zwolennicy PO i prezydenta Komorowskiego stosują chwyty poniżej pasa. A PiS-owskie bezgrzeszne istoty bezszelestnie unoszą się nad ziemią."

Przedwyborcze złośliwości

Sympatycy kandydatów nie ograniczają się jedynie do pochlebnych komentarzy na temat swoich faworytów. Szczególnie popularne są, charakterystyczne dla internetu, ironia i naśmiewanie się z kandydatów.

"Ale kabaret z tym naszym Bronkiem. Może jeszcze w 'Tańcu z gwiazdami' lub 'Mam talent' wystąpi. Dziś przynajmniej nie pił redbuli, jak przed debatą, co i tak nie zmienia faktu, że 5 lat minęło bezpowrotnie i nikt ich nam nie zwróci. Bronek - miałeś swoje 5 minut, znaczy 5 lat - Sorry, taki mamy klimat, czas na zmianę gospodarzą"  - komentuje występ Bronisława Komorowskiego w programie Kuby Wojewódzkiego użytkownik "armando10".

"A co takiego ma w sobie Duda? Takiego można kupić w każdym sklepie z napisem 'jednokrotny użytek', bo tylko na kampanię nadaje się ten jego uśmiech rodem z 'Miss Polonia '99'" - dodaje "Zuzanna".

"Tak się zastanawiam, całymi nocami nie śpię -  jak Komorowski na debacie wytrzymał, skoro nawet nie było krzesła, żeby... sobie na nim stanął. Uważam, że to wielka niesprawiedliwość! Nie przyjęto Pana prezydenta godnie i z klasą, tak jak tego domaga się jego wyjątkowo kulturalna natura" - ironizuje "jestemzpolski", odnosząc się przy tym do wizyty prezydenta w japońskim parlamencie.

"Może to i lepiej, że o Dudzie tak mało wiadomo, bo pozostaje nadzieja, że jest inny niż reszta. Jestem ciekawy, kiedy Kaczyński i Macierewicz wyjdą na światło dzienne, bo już zaczynam podejrzewać, że spakowali walizy i pojechali na Wyspy. W końcu tam druga Polska się buduje, więc może nie ma się co dziwić" -  komentuje użytkownik "Takiklimat", zaznaczając znikomy udział czołowych polityków PiS w kampanii Andrzeja Dudy.

Polityczna poezja

Wśród wielu żartów i złośliwości użytkowników Interii, pojawiła się także poetycka parafraza "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Internauta 'xXx" zaszczycił nas swoją twórczą wersją znanego wszystkim wiersza:

"I choćby przyszło stu Karolaków

I każdy zjadłby trzy miski flaków

I choćby nie wiem jak się wytężał.

Nie popchną Bronka - taki to ciężar.

I choć popychać będzie Majchrowski

Ciągnąć Saleta i Korzeniowski

Nie dadzą rady podsadzić Bronka (...)

 I choćby Holland to filmowała

Z Wajdą i Kutzem ekipa cała.

Choćby Olbrychski machał szabelką

Gorzały pijąc butelkę wielką

A Penderecki wspólnie z Rubikiem

By napisali piękną muzykę

I choćby FILM ten zdobył Oscara

Bronek to kicha, obciach i siara."K.O.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje