Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Sondaż przed wyborami prezydenckimi: Komorowski przed Dudą

Bronisław Komorowski wciąż prowadzi w prezydenckim wyścigu. Gdyby wybory odbyły się teraz, zagłosowałoby na niego 45 procent ankietowanych. Jego największy rywal, Andrzej Duda może liczyć na 28 procent głosów - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla Faktów TVN.

Sondaż pokazuje, że rośnie poparcie zarówno dla kandydata Platformy Obywatelskiej jak i Prawa i Sprawiedliwości. W porównaniu z poprzednim badaniem przeprowadzonym w marcu, Komorowski zyskał trzy punkty procentowe, a  Duda - dwa. 

Na trzecim miejscu znaleźli się Janusz Korwin-Mikke oraz Paweł Kukiz. Chęć głosowania na nich deklaruje 6 procent wyborców. Najgorszy wynik odnotowała Magdalena Ogórek. Zagłosowałoby na nią 4 procent respondentów. Poparcie dla kandydatki SLD spadło aż o trzy punkty procentowe. Powodów do radości nie ma także Janusz Palikot. Jego zwolenników również ubywa. Może liczyć obecnie na poparcie na poziomie 2 procent. Taki sam wynik odnotował kandydat PSL, Adam Jarubas. 

Reklama

Z sondażu wynika też, że w drugiej turze Bronisław Komorowski  pokonałby Andrzeja Dudę stosunkiem głosów 55 do 40, a frekwencja wyniosłaby 62 proc.


Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA 13 kwietnia 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie liczącej 1002 dorosłe osoby.

Kto najbardziej traci?

Wczoraj zaprezentowano wyniki sondażu TNS dla "Wiadomości" TVP1, który pokazuje, że urzędujący prezydent może liczyć na 46 procent poparcia, a Andrzej Duda na 12 procent. Trzecie miejsce zajął Paweł Kukiz, który odnotował 6-procentowe poparcie wyborców. Janusz Korwin-Mikke może liczyć na 4-procentowe poparcie, a kandydatka SLD, Magdalena Ogórek uzyskała 3 procentowy wynik.

Na Janusza Palikota chce zagłosować 2 procent badanych, zaś na Adama Jarubasa z Polskiego Stronnictwa Ludowego - 1 procent.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama