Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Sondaż Millward Brown: Komorowski traci, Duda drugi, Kukiz zyskuje

Bronisław Komorowski wciąż prowadzi w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego, ale poparcie dla niego spadło poniżej 40 procent - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown przeprowadzonego dla Faktów TVN i TVN24. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Duda. W oczach wyborców wciąż zyskuje też Paweł Kukiz, który jest czarnym koniem starcia. Badanie pokazuje też, że wybory rozstrzygną się w drugiej turze.

Na Bronisława Komorowskiego chce głosować 39 proc. ankietowanych. Jego główny rywal, kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda może liczyć na poparcie na poziomie 27 procent. Na trzecim miejscu znalazł się Paweł Kukiz, który wciąż zyskuje w sondażach. Obecnie chęć głosowania na niego deklaruje 13 procent badanych.

Z sondażu Millward Brown wynika, że na czwartym miejscu znalazł się Janusz Korwin-Mikke, który cieszy się poparciem na poziomie 5 procent. Za nim jest kandydatka SLD Magdalena Ogórek, na którą chce głosować 4 procent ankietowanych. 

Reklama

Janusz Palikot może liczyć na poparcie 3 proc. ankietowanych, Adam Jarubas - 2 procent, a kandydat niezależny Grzegorz Braun  -  1 proc.

Sondaż pokazuje też, że nie znalazł się nikt, kto chciałby oddać głos na Jacka Wilka, Mariana Kowalskiego, czy Pawła Tanajnę.

Z badania wynika ponadto, że zwycięzca wyścigu do fotela prezydenckiego będzie znany dopiero po drugiej turze. W dogrywce Bronisław Komorowski może liczyć na poparcie 54 procent ankietowanych. Andrzeja Dudę chce poprzeć 41 procent wyborców. 5 procent badanych nadal nie podjęło decyzji. 

Sondaż przeprowadzony został przez Millward Brown SA w dniach 6-7 maja 2015 r.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne