Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Sondaż dla "Newsweeka": Komorowski nadal przed Dudą

Bronisław Komorowski nadal prowadzi w prezydenckim wyścigu, ale poparcie dla jego największego rywala, Andrzeja Dudy rośnie - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla tygodnika "Newsweek".

Gdyby Polacy poszliby do urn teraz, obecny prezydent mógłby liczyć na 49-procentowe poparcie. Tuż za nim uplasował się Andrzej Duda. Chęć oddania głosu na kandydata Prawa i Sprawiedliwości deklaruje obecnie 29 procent badanych. 

Trzecie miejsce w sondażu przypadło w udziale Pawłowi Kukizowi oraz Adamowi Jarubasowi. Cieszą się oni poparciem na poziomie 5 procent. Na Janusza Korwin-Mikkego chce głosować 4 procent ankietowanych, co oznacza, że znalazł się tuż za podium.

Magdalena Ogórek, Janusz Palikot oraz Jacek Wilk mogą liczyć na 2-procentowe poparcie, a Paweł Tanajno oraz Grzegorz Braun - na 1 procent głosów badanych.

Reklama

Zdaniem dr Jacka Chłoniewskiego z firmy Estymator, sondaż pokazuje, że zażarta walka toczy się nie tylko o pierwsze, ale i o trzecie miejsce. - Maleje dystans pomiędzy Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą, ale różnica na korzyść urzędującego prezydenta jest nadal duża. Na drugim planie toczy się walka o prestiżowe trzecie miejsce, w której liczą się już tylko Adam Jarubas, Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke -  podkreśla w rozmowie z "Newsweekiem".

Jak podaje "Newsweek", badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1344 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy