Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

SLD: Prezydentura obciachu, Komorowski zachowuje się jak kustosz

Politycy SLD twierdzą, że Bronisław Komorowski przez pięć lat prezydentury nic nie zrobił dla poprawy sytuacji młodych w Polsce. - Nie jest prezydentem dla młodych ludzi, dlatego trzeba odesłać go na emeryturę - argumentują. To jałowa krytyka - odpowiada PO.

Rzecznik sztabu kandydatki SLD Magdaleny Ogórek, Tomasz Kalita przekonywał we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie, że "prezydentura Komorowskiego nie jest dla młodych ludzi".

- To prezydentura obciachu, Komorowski zachowuje się jak kustosz w muzeum, (są) wspominki, konferencje historyczne, koledzy ze styropianu, kolejne sadzenia dębów, przypinanie kotylionów - to cały obraz jego prezydentury - mówił.

- Czy ktokolwiek pamięta przez pięć lata prezydentury Komorowskiego jakiekolwiek inicjatywy skierowane do młodych osób, czy ktoś widział tłumy młodych ludzi w Pałacu Prezydenckim na spotkaniu z Komorowskim - pytał Kalita.

Reklama

Według niego, aktywny prezydent powinien otwierać kolejne centra nauki i działać na rzecz zatrzymania Polaków w kraju. - Prezydent powinien być zwrócony w przyszłość, powinien być liderem XXI wieku, a taką osobą nie jest Komorowski - stwierdził rzecznik sztabu kandydatki SLD.

"Trzeba koniecznie odesłać Komorowskiego na emeryturę"

Zdaniem Kality, ostatnie zapowiedzi Komorowskiego, dotyczące programu dla młodych ludzi są spóźnione. - Panie prezydencie, co pan robił przez ostatnie pięć lat, wyborcy powinni zadać sobie pytanie przy urnach, czy chcą prezydenta, który przez pięć lat siedział na fotelu nic nie robił, był odwrócony plecami, czy chcą prezydenta aktywnego? - pytał polityk SLD. Jak mówił, "trzeba koniecznie odesłać Komorowskiego na emeryturę".

W połowie kwietnia Komorowski zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawi program dla młodych Polaków. Wśród propozycji, mają znaleźć się m.in.: wprowadzenie karty młodego przedsiębiorcy, by ułatwić młodym ludziom zakładanie i prowadzenie firmy; rozwiązanie problemu nadużywania przy zatrudnianiu umów cywilno-prawnych, by ich stosowanie było wyjątkiem a nie regułą; szybkie wdrożenie "masywnego programu budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem"; szybkie uchwalenie ustawy o innowacyjności, by powstawały lepsze i lepiej płatne miejsca pracy.

"Jest oderwany od rzeczywistości, nie rozumie problemów młodychę"

Rzecznik SLD Dariusz Joński zauważył, że według ostatnich badań 63 proc. młodych Polaków do 35. roku życia chce wyjechać z kraju. "Mamy do czynienia z drugą falą emigracji, a prezydent Komorowski tego nie widzi, godna płaca i praca są dla ludzi najważniejsze (...) Komorowski jest oderwany od rzeczywistości, nie rozumie problemów młodych ludzi - ocenił Joński.

Szef sztabu wyborczego Komorowskiego, Robert Tyszkiewicz powiedział we wtorek, że zarzuty polityków SLD potwierdzają, że jedynym kandydatem, który prowadzi pozytywną, merytoryczną kampanię jest Bronisław Komorowski.

PO odpiera zarzuty

- Konkurenci prezydenta Komorowskiego koncentrują się wyłącznie na atakowaniu dorobku jego prezydentury i jego propozycji programowych. To nie jest zgodne z oczekiwaniami wyborców, którzy nie chcą jałowej, napastliwej krytyki urzędującego prezydenta - powiedział Tyszkiewicz.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne