Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Ryszard Kalisz kandydatem SLD na prezydenta?

Na sobotnim posiedzeniu Rady Krajowej SLD szef partii Leszek Miller zgłosił kandydaturę b. polityka Sojuszu Ryszarda Kalisza na prezydenta, ale ostatecznie ustalono, że kandydat zostanie wskazany na konwencji SLD na przełomie stycznia i lutego - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa od polityków Sojuszu.

Kalisz to były polityk tej partii, w przeszłości m.in. szef Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz minister spraw wewnętrznych i administracji. Wiosną zeszłego roku został wyrzucony z SLD za współpracę z konkurującym z Sojuszem projektem Europa Plus, założonym przez Kwaśniewskiego i Janusza Palikota. Obecnie Kalisz kieruje stowarzyszeniem Dom Wszystkich Polska.

Wcześniej politycy SLD w kontekście kandydata na prezydenta najczęściej wymieniali nazwisko b. szefa tej partii Wojciecha Olejniczaka. Z nieoficjalnych informacji pochodzących z otoczenia Olejniczaka, wynika że odmówił on startu.

Reklama

Kalisz z kolei pytany w piątek przez dziennikarzy, czy chciałby startować na prezydenta, odparł: "Nie mówię "nie", nie mówię "tak", tylko po prostu uważam, że dla równowagi politycznej w Polsce potrzebna jest silna lewica". - Jestem osobą, która akurat - jako były szef Kancelarii Prezydenta - na pracy prezydenta się zna - dodał wówczas Kalisz.

W sobotę o godz.15. po posiedzeniu Rady Krajowej, odbyć ma się konferencja szefa partii Leszka Millera.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje