Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

"Rezygnacja z udziału w wyborach to grzech"

Dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania - powiedział w niedzielę na Jasnej Górze abp Stanisław Gądecki. Zaapelował do wierzących, by głosowali na ludzi, których poglądy nie sprzeciwiają się wierze i wartościom katolickim.

Abp Gądecki, który jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski i metropolitą poznańskim, w niedzielę na Jasnej Górze przewodniczył mszy z okazji Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Część homilii poświęcił polityce, która - jak podkreślił - powinna być "roztropną troską o wspólne dobro".

Reklama

Na tydzień przed wyborami prezydenckimi hierarcha przypomniał o przypomnieć o prawie i obowiązku katolika udziału w wolnych wyborach.

"To prawo i obowiązek wynika z naszej wolności, a wolność to przecież odpowiedzialność za siebie i za innych. Zatem dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania, ponieważ jest odrzuceniem odpowiedzialności za losy Ojczyzny" - wskazał abp Gądecki.

Przekonywał, że trzeba głosować "właściwie", czyli zgodnie ze swoimi przekonaniami moralnymi.

"Ludzie wierzący winni oddać głos na te osoby, których postawa i poglądy są im bliskie, a przynajmniej nie sprzeciwiają się wierze katolickiej i katolickim wartościom oraz zasadom moralnym" - powiedział.

Dowiedz się więcej na temat: wybory prezydenckie 2015 | Abp Stanisław Gądecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy