Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Pierwsze wystąpienie kandydata PiS na prezydenta Polski

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda powiedział, że wierzy, iż uda mu się przekonać Polaków, że Polska potrzebuje właśnie takiej zmiany, jaką jest "prezydentura nowej jakości".

Kandydatura Dudy została zatwierdzona podczas sobotniego posiedzenia Rady Politycznej PiS. Po raz pierwszym o tym, że to właśnie Duda będzie kandydatem PiS na prezydenta w przyszłorocznych wyborach powiedział 11 listopada szef PiS Jarosław Kaczyński.

W sobotę, po posiedzeniu Rady Politycznej PiS, Duda podziękował za nominację Jarosławowi Kaczyńskiemu i całemu kierownictwu partii. - Obiecuję ciężką pracę. Wierzę w to, że w trakcie tej kampanii uda mi się przekonać Polaków, że Polska potrzebuje właśnie takiej zmiany, którą jest nowa prezydentura. Prezydentura nowej jakości, korzystająca z konstytucyjnych uprawnień, prerogatyw. Prezydentura w granicach konstytucji, a więc także z właściwym rozumieniem współdziałania, współpracy z rządem - powiedział.

Reklama

Zapewnił, że jego prezydentura będzie aktywna w sprawach zarówno międzynarodowych jak i krajowych. Ocenił, że Polsce potrzebny jest prezydent, który rozumie, że został wybrany przez naród. - W związku z tym chronienie najsłabszych, dbanie o interesy obywateli jest jego podstawowym obowiązkiem bez jakiegokolwiek wykluczania, pomijania jakichkolwiek grup społecznych - powiedział Duda.

- Czeka nas ciężka praca. Wierzę, że to będzie wielkie święto polskiej demokracji. Wierzę również głęboko w to, że przy pomocy życzliwych ludzi zwyciężę w tych nadchodzących wyborach prezydenckich - powiedział Duda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje