Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Nowa ofensywa PiS. Rozliczają Bronisława Komorowskiego

PiS zwiera szyki i zapowiada "szerszą ofensywę" mającą rozliczać prezydenta Bronisława Komorowskiego z obietnic sprzed 5 lat i z jego prezydentury. Jej elementem ma być zaprezentowany w niedzielę spot wyborczy pt. "Obiecał i oszukał".

Rzecznik PiS Marcin Mastalerek powiedział w niedzielę dziennikarzom, że od poniedziałku zaczyna się kampania mająca rozliczać Komorowskiego z obietnic wyborczych sprzed 5 lat, jak i z okresu jego prezydentury. - Przechodzimy do szerszej ofensywy - dodał.

W siedzibie PiS zaprezentowano nowy klip telewizyjny, w którym przytoczono wypowiedzi Komorowskiego sprzed pięciu lat co do podwyższania wieku emerytalnego, sprawy dopłat dla rolników i podwyższania podatków. Według autorów spotu "Bronisław Komorowski słowa nie dotrzymał", bo wiek emerytalny wydłużono, dopłaty rolnicze są niższe niż w innych krajach; doszło też do podwyżek 21 podatków.

Reklama

"Obiecał i oszukał"

Spot kończy się zdaniem, że w tych sprawach Komorowski "obiecał i oszukał". - To hasło powinno być hasłem Bronisława Komorowskiego - oświadczył Mastalerek. Czy będzie nas przekonywał, że nie powiedział tych słów, które są w spocie - pytał.

Według niego 30-sekundowa wersja spotu od środy będzie prezentowana w telewizjach. Mastalerek zapowiedział też, że w środę kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda "odpowie na wystąpienie Komorowskiego". Prezydent na środę zapowiedział podsumowanie 5-letniej kadencji. 

"Liczy na niepamięć"

Pytany o zaprezentowany w niedzielę nowy klip Komorowskiego, Mastalerek odparł, że brakuje mu w nim b. prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, gdyż - jak oświadczył - doradca Komorowskiego miał mówić, że przyjaźni się on z Janukowyczem. Według Mastalerka, Komorowski "liczy na niepamięć". Nowy wyborczy spot Bronisława Komorowskiego dotyczy spraw bezpieczeństwa.

"W przyszłość patrzymy z obawą, ale i z nadzieją. Dlatego od prezydenta oczekujemy odwagi, ale i odpowiedzialności. Kiedy myślimy o przyszłości chcemy Polski silnej własną siłą i siłą swoich sojuszników. Polski, która będzie bezpiecznym domem dla naszych dzieci" - mówi w spocie lektor. Tłem są m.in. zdjęcia ze spotkań prezydenta z liderami innych państw.

Rzecznik PiS powiedział także, że Komorowski powinien poprzeć apel części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej o międzynarodowe śledztwo w tej sprawie.

Tyszkiewicz: Nie damy się wciągnąć w awanturę

Jak powiedział szef sztabu wyborczego Komorowskiego Robert Tyszkiewicz, sztab nie zamierza odpowiadać na ten spot ani zmieniać swojej strategii wyborczej. - Ten spot pokazuje, że PiS i Andrzej Duda nie mają własnych pozytywnych propozycji, a ich jedyny pomysł na kampanię to ataki na prezydenta Bronisława Komorowskiego. (...) Nie damy się wciągnąć w awanturę polityczną, będziemy pokazywać osiągnięcia prezydenta, bo mamy się czym pochwalić - powiedział Tyszkiewicz.

Zarzuty PiS pod adresem Komorowskiego określił jako "jałowe i nieprawdziwie", oparte na nieświadomości i niewiedzy co do roli prezydenta.


"Trafiają kulą w płot"

Tyszkiewicz zapewnił, że sztab "nie boi się pomysłów marketingowych PiS", a badania opinii publicznej pokazują, że prowadząc taką kampanię PiS trafia - jak mówił - "kulą w płot".

- Bronisław Komorowski ma najwyższy z polityków poziom zaufania i oceny pracy, bo ponad 60 procent  - podkreślił Tyszkiewicz, zapowiadając, że sztab będzie kontynuował pozytywną kampanię i w najbliższą środę prezydent Komorowski przedstawi sprawozdanie z osiągnięć swojej kadencji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje