Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Kukiz: JOW granatem, który rozwali partiokrację

Nie są idealne, ale ich celem jest "rozwalenie partiokracji" w obecnym kształcie - tak o jednomandatowych okręgach wyborczych mówił w radiowej " Trójce" kandydat na prezydenta Paweł Kukiz.

Jego zdaniem, zmiana ordynacji wyborczej jest konieczna ze względu na - jak mówił - brak dekomunizacji w Polsce. - Od 1989 roku klany dawnej nomenklatury wspólnie z częścią zdrajców z opozycji uwłaszczyły się na państwie i obywatelach, właściwie od tego czasu wybierają się spomiędzy siebie - zaznaczał Paweł Kukiz. Gość radiowej "Trójki" przyznał, że ordynacja JOW nie jest idealna, ale ma być "granatem, który rozwali partiokrację". 

Konstytucja to "archaiczny akt prawny"


Niezależny kandydat podkreślił, że w sprawie zmiany sposobu wybierania władz jest w stanie dogadać się z każdym, kto uważa, że obecna konstytucja to "archaiczny akt prawny, który sankcjonuje porozumienie magdalenkowe". Kukiz powiedział również, że w sprawach dotyczących hierarchii wartości czuje się przedstawicielem prawicy, zaś w kwestiach społecznych opowiada się za lewicą.
Paweł Kukiz przekonywał, że jako prezydent po zmianie ordynacji wyborczej zająłby się gruntowną reformą wymiaru sprawiedliwości. Swoją aktywność poświęciłby również sprawom armii i bezpieczeństwa. Jak mówił, dążyłby także do tego, by Polska była podmiotem, a nie przedmiotem w Unii Europejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy