Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Kukiz chce startować w wyborach prezydenckich

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich. ”Walczę by odebrać państwo partyjnym klanom i przekazać je obywatelom” – powiedział Kukiz w rozmowie z Radiem Wrocław.

Oficjalnie o swoim starcie w wyborach prezydenckich Paweł Kukiz poinformuje jutro w południe we Wrocławiu.  Jak powiedział w rozmowie z  Radiem Wrocław, będzie kandydatem, który potrafi zjednoczyć środowiska polityczne i społeczne "od lewa do prawa", bo liczy się przyzwoitość a nie światopogląd.

Reklama

Kukiz oznajmił również, że nie jest kandydatem Bezpartyjnych Samorządowców z list których startował do sejmiku wojewódzkiego, ale liczy na ich poparcie.

By móc ubiegać się o urząd prezydenta RP, Paweł Kukiz musi zebrać 100 tys. głosów poparcia. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Wrocław - "będzie to test, czy Polacy oczekują zmiany systemu".

Paweł Kukiz w politykę zaczął angażować  się od 2009 roku. To on, w 2012 r. zainicjował wraz z Ruchem Obywatelskim na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych akcję Zmieleni.pl, domagając się wprowadzenia w wyborach do Sejmu 460 jednomandatowych okręgów wyborczych.

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych został wybrany na radnego sejmiku województwa dolnośląskiego.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje