Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Korwin-Mikke: "Zagonię Kopacz do roboty"

"Całe to towarzystwo, z panią premier na czele, zagonię do roboty" - mówi w nowym spocie wyborczym Janusz Korwin-Mikke.

Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke ma trzy nowe spoty wyborcze. Przekonuje w nich, że "całe to towarzystwo, z panią premier na czele, zagoni do roboty". Sztab kandydata przedstawił spoty dziennikarzom w piątek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Pierwszy ze spotów nosi tytuł "Zagonię Kopacz do roboty". W filmie Korwin-Mikke rozmawiając przez telefon mówi: "Możecie próbować mnie ignorować, możecie mnie zastraszać, może nie mam takich pieniędzy jak wy, nie dysponuję takimi finansami jak wy, ale mam coś więcej - 40 lat niezmiennych poglądów, przemyślany i mądry plan na reformę kraju. Ja wierzę w silną i bogatą Polskę". I dodaje na koniec: "Całe to towarzystwo, z panią premier na czele, zagonię do roboty".

Reklama

Szef sztabu Przemysław Wipler, pytany, z kim w spocie Korwin-Mikke rozmawia przez telefon, odpowiedział, że z typowym przedstawicielem klasy politycznej, który próbował go namówić, by nie kandydował na prezydenta.

"Może to był Andrzej Duda, może to był pan Tyszkiewicz, szef kampanii Bronisława Komorowskiego" - mówił.

Drugi spot poświęcony jest problemowi kryzysu demograficznego. Kandydat w filmie mówi, że kobieta powinna sama decydować o tym, czy idzie do pracy, czy zostaje w domu, by zająć się dziećmi.

"I nie może płakać, że ona musi iść do pracy, bo jej męża przez podatki obrabowano akurat z tylu pieniędzy, ile ona zarobi. Musi wrócić normalność" - podkreśla Korwin-Mikke.

W trzecim spocie kandydat mówi o swoich marzeniach. Opowiada, że marzy o Polsce normalnej, w której rząd nie odbiera mu uczciwie zarobionych pieniędzy i nie wtrąca się w sprawy rodziny, a kobiety mają zawsze przywileje i mogą wybierać, czy pracują w domu, czy poza domem.

Kandydat mówił na konferencji prasowej w Sejmie, nawiązując do swojego hasła "Dumna i bogata Polska", że "PO wierzy, że jeżeli dostaniemy dotacje z Unii, to będziemy bogaci, a dumę trzeba oczywiście schować do kieszeni, brać, ile się da. PiS mówi, że boso, ale w ostrogach. Mamy być dumni, ale po co mamy być bogaci, skoro duma jest ważniejsza. Nie widzę powodu, by ich wybierać" - zaznaczył.

"Chcemy wrócić do normalności, by człowiek mógł się uczciwie bogacić i być dumny z tego, że jest bogaty" - przekonywał Korwin-Mikke.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy