Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Komorowski weźmie udział w telewizyjnej debacie? Tyszkiewicz sceptyczny

Prezydent Bronisław Komorowski prawdopodobnie nie weźmie udziału w planowanej na 5 maja debacie w TVP1. Zaproszono do niej wszystkich 11 kandydatów do najwyższego urzędu w państwie.

Szef sztabu prezydenta Robert Tyszkiewicz z PO jest sceptyczny wobec pomysłu. - Nie widzimy możliwości zorganizowania sensownej debaty 11 kandydatów w jednym czasie. Jesteśmy przekonani, że nie będzie to okazją do prezentacji poglądów kandydatów w sposób oczekiwany przez opinię publiczną - powiedział szef sztabu Bronisława Komorowskiego.
Robert Tyszkiewicz zapowiada, że prezydent nie będzie unikał odpowiedzi na pytania dziennikarzy. - Pan prezydent będzie szeroko uczestniczył w debatach dziennikarskich, organizowanych przez rozmaite media, po to, aby prezentować swój program, swoje poglądy i udzielać odpowiedzi zarówno na pytania dziennikarzy, jak i opinii publicznej - zaznaczał polityk PO.
Debata prezydencka odbędzie się 5 maja o godzinie 20.25 w TVP1. Kandydaci muszą potwierdzić obecność najpóźniej na 24 godziny przed terminem dyskusji. Debata będzie podzielona na 3 obszary tematyczne - polityka zagraniczna i bezpieczeństwo, rozwój gospodarczy i społeczny oraz wizja i ustrój państwa. Dyskusja potrwa 90 minut.

Reklama

 

 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy