Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Joński: Polsce potrzebna jest jedna silna, społeczna lewica

Dziś zbiera się zarząd krajowy SLD. Zarząd podsumuje kampanię prezydencką i podejmie decyzję w sprawie drugiej tury wyborów. Zacznie również opracowywać strategię na wybory parlamentarne.

Pojawiają się głosy, że do dymisji może się podać Leszek Aleksandrzak, wiceprzewodniczący Sojuszu i zarazem szef sztabu wyborczego Magdaleny Ogórek. Sprawy tej nie chciał komentować rzecznik partii, Dariusz Joński. Powiedział jedynie, że "wszystkie wnioski dotyczące kampanii prezydenckiej będą dziś procedowane".

Reklama

Rzecznik pytany o strategię Sojuszu na przyszłość zapewnił, że SLD na pewno będzie budowało szeroką formułę lewicy społecznej, również w porozumieniu ze związkami zawodowymi, OPZZ, ZNP, "ludźmi pracy i z partiami faktycznie lewicowymi".

Dariusz Joński wyraził nadzieję, że takie decyzje zostaną podjęte, bo Polsce potrzebna jest jedna silna, społeczna lewica. Odnosząc się do ewentualnej współpracy z ruchem Wolność i Równość rzecznik SLD powiedział, że jego partia "chce budować lewicę społeczną, a nie liberalną - jak niektórzy proponują".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy