Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Janusz Korwin-Mikke: To jest choroba ogólnopolska

Cała polska gospodarka cierpi od nadmiaru urzędników - mówił kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke dziennikarzom w sobotę w Szczecinie. Zapowiedział, że "skończy z wszechwładzą urzędników".

- To jest choroba ogólnopolska, choroba ogólnoeuropejska - wszędzie mamy coraz więcej urzędników; coraz więcej pieniędzy idzie przez urzędników, każdym hektolitrem wina, każdą toną wieprzowiny czy cielęciny zarządza jakiś urzędnik - powiedział kandydat.

Jak podkreślał lider partii KORWIN, "szarogęszenie się urzędnika" jest wszędzie, nie tylko dotyczy rolnika i - jego zdaniem - "cała gospodarka cierpi od nadmiaru biurokracji". Mamy cztery i pół razy więcej urzędników niż za komuny - dowodził.

Kandydat był pytany przez dziennikarzy, czym dla niego jest patriotyzm, jak odpowiedział m.in. tym, że "nie wyjeżdża z tego kraju". Można być patriotą i wyjechać - przyznał wprawdzie, lecz - jak mówił - ci, którzy opuścili Polskę tęsknią za krajem i "mówią, że wrócą do Polski gdy wygra Korwin".

Reklama

- Robi się z Polski druga Irlandia, bo pierwsza polegała na tym, że młodzi mężczyźni wyjechali z Irlandii do Ameryki, i z tam zarabianych pieniędzy utrzymywali rodziny w Irlandii - dodał.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy