Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego przeprasza prezydenta

Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego przeprasza prezydenta. To pokłosie kontrowersyjnej sytuacji, w której dzieci z tego miasta w towarzystwie nauczycieli brały udział w spotkaniu wyborczym prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Na otwarte spotkanie nauczycielki przyprowadziły około pięciuset uczniów z kilku szkół. Sztab wyborczy kandydata wręczył dzieciom banery z hasłami wyborczymi, którymi uczniowie witali Bronisława Komorowskiego. Sprawa wywołała powszechne oburzenie. Interweniowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, bydgoskie kuratorium przeprowadziło kontrole w szkołach. 

Do rzeczy odniósł się burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego, Andrzej Cieśla, który wysłał przepraszający list do urzędującej głowy państwa. W jego ocenie udział dzieci w spotkaniu z Bronisławem Komorowskim nie budzi zastrzeżeń, bo była to wizyta głowy państwa. Natomiast naganne jest, jak twierdzi burmistrz, że uczniom wręczano materiały wyborcze. I właśnie za zamieszanie, wywołane brakiem czujności nauczycieli, burmistrz Aleksandrowa pisemnie przeprosił prezydenta Komorowskiego. 

Reklama

W rozmowie z Radiem Pomorza i Kujaw, burmistrz nazwał "rzeczą niewątpliwie niewłaściwą" wręczanie dzieciom materiałów wyborczych, między innymi banerów z hasłem "popieram Komorowskiego".

"Tutaj mówię o opiekunach dzieci, nie zwrócono należytej uwagi, żeby ograniczyć działalność sztabu wyborczego, nie pozwalając na wręczanie tych banerów dzieciom, to była rzecz niewłaściwa i czujność została uśpiona" - powiedział Andrzej Cieśla. 

Burmistrz nie planuje ukarania nauczycielek, które nie zareagowały na wręczanie dzieciom materiałów wyborczych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy