Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Brudziński liczy na poparcie A. Dudy przez "Solidarność"

Czy Piotr Duda poprze Andrzeja Dudę? Poseł Joachim Brudziński liczy, że dziś Komisja Krajowa "Solidarności" udzieli poparcia kandydatowi PiS w wyborach prezydenckich.

Joachim Brudziński zapowiedział w radiowej Jedynce, że Andrzej Duda będzie uczestniczył dziś w spotkaniu z przedstawicielami Komisji Krajowej "Solidarności". W trakcie posiedzenia zostanie podpisana umowa programowa. Wcześniej złożone zostaną wieńce na grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Joachim Brudziński przypomniał, że kwietniu Andrzej Duda był pytany przez członków "Solidarności" o swój stosunek do strony społecznej i postulatów związkowych. 

- Jest wiele obszarów, które nas różni, ale nawet jak się różnimy, to od rozmów i negocjacji nie uciekamy - powiedział poseł PiS. Gość radiowej Jedynki dodał, że będzie wdzięczny, jeśli Komisja Krajowa "Solidarności" zgodzi się na oficjalne poparcie kandydata PiS. Nie ma dojrzałych, okrzepłych demokracji bez równowagi między pracownikami a przedsiębiorcami, to jest też jeden z najważniejszych elementów programów Andrzeja Dudy - zaznaczał Joachim Brudziński. 

Reklama

Polityk PiS mówił także o potrzebie "pilnowania wyborów". W tym celu PiS powołało Centralne Biuro Ochrony Wyborów. W jego prace zaangażowanych jest około 50 tysięcy osób w 27 tysiącach obwodów wyborczych. Na tym polega demokracja. Chcemy patrzeć władzy na ręce, również tym, którzy za te wybory odpowiadają, po tej kompromitacji, jaką były wybory samorządowe - powiedział Joachim Brudziński.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy