Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

​Andrzej Olechowski: JOW-y? To były ćwiczenia

Założyciel Platformy Obywatelskiej, Andrzej Olechowski, wyznał, że zbieranie podpisów pod postulatem wprowadzenia jednomantatowych okręgów wyborczych w 2004 roku było "ćwiczeniem skierowanym do aktywistów partyjnych", żeby "nie kisili się w domach".

Przypomnijmy - w 2004 roku Platforma Obywatelska zebrała 750 tysięcy podpisów pod inicjatywą "4 razy TAK". Jednym z postulatów tej inicjatywy było wprowadzenie jednomantowych okręgów wyborczych. 

Reklama

Za sprawą rewelacyjnego wyniku Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich temat JOW-ów wrócił na wokandę. Bronisław Komorowski przedstawia siebie jako gorącego orędownika tej ordynacji i zapowiada referendum w tej sprawie.

Tymczasem Andrzej Olechowski na antenie TVN24 Biznes i Świat z rozbrajającą szczerością przyznał, że postulat JOW-ów nigdy nie był w partii traktowany na serio. O zebraniu 750 tysięcy podpisów mówi tak:

"To były ćwiczenia. To były rzeczy organizowane przez rzemieślników polityki jako ćwiczenia żołnierzy, którzy stoją pod bronią. To było głównie ćwiczenie skierowane do aktywistów partyjnych, żeby się nie kisili w domach, tylko wyszli na miasto i coś robili. Co ja pani poradzę?" - zwrócił się do zszokowanej dziennikarki Andrzej Olechowski.

Dowiedz się więcej na temat: JOW-y | Andrzej Olechowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje