Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

Andrzej Duda w obronie rodziny i tradycji

​Andrzej Duda w obronie rodziny i tradycji. Podczas spotkania w Pułtusku na Mazowszu kandydat PiS na prezydenta mówił, że władze swoją polityką konsekwentnie uderzają w podstawowe, bardzo istotne dla człowieka wartości.

Jako przykłady takich działań podał tworzenie wbrew rodzicom takich programów nauczania, które wprowadzają "tylnymi drzwiami" obce treści ideologiczne. - To też wprowadzanie do polskiego systemu prawa rozwiązań, które mówią o zwalczaniu tradycji, zwalczaniu zwyczaju, wykorzenianiu - mówił kandydat PiS.

Andrzej Duda podkreślał, że to nie państwo, a rodzice powinni decydować o tym w jakim duchu są wychowywane ich dzieci. Zaznaczył, że konieczna jest też zmiana obecnego, jego zdaniem, fatalnego systemu nauczania historii w szkołach, a przede wszystkim zwiększenie liczby lekcji z tego przedmiotu. Jak mówił Duda, zwracając się do publiczności, dążenie do takiej reformy "jest jednym z naszych podstawowych obowiązków".

Reklama

Andrzej Duda był gościem Pikniku Patriotycznego w Pułtusku. Oprócz oficjalnych wystąpień były też występy artystyczne, w tym koncert Jana Pietrzaka z repertuarem pieśni patriotycznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy