Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie 2015

125 tys. podpisów pod kandydaturą Grzegorza Brauna

Grzegorz Braun, reżyser i twórca filmów dokumentalnych, złożył w czwartek późnym wieczorem w Państwowej Komisji Wyborczej podpisy poparcia pod swoją kandydaturą w wyborach prezydenckich. Przedstawiciele sztabu wyborczego Brauna poinformowali, że zebrali 125 tys. podpisów.

O północy mija termin na złożenie co najmniej 100 tys. podpisów poparcia koniecznych do zarejestrowania kandydata na prezydenta przez PKW.

Braun pytany przez dziennikarzy o liczbę zebranych podpisów, oświadczył, że nie chce z nimi rozmawiać, gdyż są "przedstawicielami fabryki kłamstwa" i dotąd nie interesowali się jego kampanią.

Przedstawiciele sztabu wyborczego poinformowali, że udało im się zebrać 125 tys. podpisów. Braun ocenił, że "stawia to PKW przed pewnym wyzwaniem".

PKW zarejestrowała dotąd kandydatury: ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego, Janusza Korwin-Mikkego (z poparciem KORWiN), Adama Jarubasa (PSL), muzyka Pawła Kukiza oraz Jacka Wilka (Kongres Nowej Prawicy).

Reklama

Do Komisji trafiły także podpisy: Andrzeja Dudy (PiS), Janusza Palikota (Twój Ruch), Mariana Kowalskiego (Ruch Narodowy), Magdaleny Ogórek (z poparciem SLD) oraz Pawła Tanajno (Demokracja Bezpośrednio). Komisja wydaje decyzję o rejestracji kandydata po sprawdzeniu podpisów.

Grzegorz Braun jest m.in. reżyserem kontrowersyjnych filmów dokumentalnych o związkach Lecha Wałęsy z SB i o generale Wojciechu Jaruzelskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy