Reklama

Reklama

Sondaż: Niemal co piąty Polak chce koalicji PiS-Konfederacja

Gdyby PiS wygrał wybory, ale nie zdobył większości w Sejmie, z którą partią powinien wejść w koalicję? A z kim powinna porozumieć się KO - pyta w sondażu "Super Express".

Zdaniem większości Polaków, gdyby Koalicja Obywatelska wygrała jesienną elekcję, powinna wejść w koalicję z SLD. Taką odpowiedź zaznaczyło 54 proc. badanych - wynika z sondażu Instytutu Pollster na zlecenie "SE".

27 proc. ankietowanych uważa zaś, że KO powinna porozumieć się z PSL-KP. Co ciekawe, więcej badanych uznało, że powinno dojść do koalicji KO-Konfederacja (5 proc.), niż tych, którzy uznali za odpowiedni duet KO-PiS (3 proc.).

11 proc. badanych nie ma zdania w tym temacie.

Jeśli chodzi o ewentualną koalicję PiS, aż 49 proc. badanych nie wie, z jakim ugrupowaniem partia Kaczyńskiego powinna się porozumieć. Co piąty respondent stawia na koalicję z PSL-KP. Niewiele niższy wynik notuje koalicja PiS-Konfederacja (19 proc.).

Reklama

Więcej badanych uważa, że PiS powinien wejść z koalicję z SLD (7 proc.) niż z KO (5 proc.).

Badanie zrealizowano przez Instytut Pollster w dniach 24-25 września 2019 roku na próbie 1101 dorosłych Polaków. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje