Reklama

Reklama

Sondaż IBRiS: PiS może liczyć na samodzielną większość w Sejmie

Rządzący nie tracą na sprawie lotów byłego marszałka Sejmu - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Według badania, partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 41,2 proc. poparcia, co przekłada się na 243 mandaty i samodzielną większość w Sejmie - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rz".

"PiS nie traci - przynajmniej na razie - na wpadce z lotami byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W nowym badaniu IBRiS dla 'Rzeczpospolitej', przeprowadzonym 9-10 sierpnia, partia rządząca może liczyć na 41,2 proc. poparcia" - napisano.

Dodano, że to wynik niewiele mniejszy od sondaży IBRiS z połowy lipca.

Reklama

Gazeta poinformowała, że w przeliczeniu na mandaty rządzący mogliby liczyć na samodzielną większość w Sejmie - 243 posłów.

"Dystans do PiS zachowuje opozycja podzielona na trzy bloki. Progu wyborczego nie przekracza ani Konfederacja, ani Bezpartyjni Samorządowcy" - czytamy.

Według badania, Koalicja Obywatelska uzyskałaby 27 proc. głosów, a Lewica może liczyć na 11,6 proc. poparcia. Dalej uplasował się PSL z Kukiz'15 -z wynikiem 6,5 proc. Konfederacja zdobyła 2,8 proc.głosów, a Bezpartyjni Samorządowcy - 1,8 proc.

Badanie przeprowadzono przez IBRiS metodą CATI na grupie 1100 respondentów w dniach 9-10.08.2019 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje