Reklama

Reklama

Dwa kluczowe spotkania w Platformie Obywatelskiej

Jeszcze dziś wieczorem odbędą się dwa spotkania, które mogą mieć wpływ na dalsze losy Platformy Obywatelskiej.

Najpierw spotka się klub parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Zanim posłowie zastanowią się, kim zastąpić szefa klubu Sławomira Neumanna, odbędzie się dyskusja na temat tego, czy w ogóle powoływać kogoś nowego w to miejsce jeszcze przed posiedzeniem Sejmu nowej kadencji. 

Jeśli do wyboru miałoby dojść już teraz, to opcje są dwie - albo powołać kogoś tylko na chwilę, do najbliższego posiedzenia, albo już na stałe - na przyszłą kadencję. 

Jak ustaliliśmy, wczoraj przepadła kandydatura Tomasza Siemoniaka, którego forsował Grzegorz Schetyna już po dymisji Sławomira Neumanna. Próbowano to zrobić przez aklamację, ale posłowie PO-KO chcieli głosowania. Dlatego też do porozumienia nie doszło. 

Reklama

Spotkanie klubu PO-KO ma się odbyć dziś o godz. 17. 

Na giełdzie nazwisk, jak informowaliśmy wczoraj, pozostają Borys Budka, Waldy Dzikowski i Bogdan Zdrojewski.  

Przyszłość Schetyny pod znakiem zapytania

Jeszcze ciekawiej będzie chwilę później. Ok. godz. 19-19.30, ma się zebrać Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej. Mają tam być omawiane sprawy bieżące, włącznie z kwestią przewodniczącego. Zapadną decyzje, czy wewnętrzne wybory w Platformie odbędą się zgodnie z planem, czyli w drugiej połowie stycznia, czy może zostaną przyspieszone, a tym samym kadencja Grzegorza Schetyny nieco skrócona. 

Niekorzystne dla PO wyniki wyborów sprawiły, że przyszłość Grzegorza Schetyny jako szefa PO stanęła pod poważnym znakiem zapytania. Pojawia się coraz więcej chętnych do objęcia partii. Nikt nie mówi wprost, że będzie kandydować, ale takiego obrotu sprawy "nie wykluczają" m.in. Borys Budka, Małgorzata Kidawa-Błońska czy Bogdan Zdrojewski. 

Łukasz Szpyrka, współpraca AM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje