Reklama

Reklama

Zjednoczona Prawica zdecydowanym liderem. Sondaż Kantar dla TVN

Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższych dniach, na koalicję PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski zagłosowałoby 42 proc. badanych - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. W Sejmie znalazłyby się w sumie cztery ugrupowania.

Ankietowani w badaniu telefonicznym Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 odpowiedzieli na pytanie, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach. 

Najwięcej respondentów - 42 proc. - wskazało na koalicję PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski.

Na drugim miejscu uplasowałaby się Platforma, Nowoczesna - Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc., zaś na trzecim Kukiz'15 z 6-proc. poparciem. Do Sejmu dostałaby się także Wiosna Roberta Biedronia, która otrzymałaby 5 proc. głosów.

Reklama

Pozostałe ugrupowania - w tym PSL i SLD - nie przekroczyłyby 5-proc. progu wyborczego.

4 proc. ankietowanych odparło: "nie wiem//trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem", zaś 5 proc. pytanych odmówiło odpowiedzi na zadane pytanie. 

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 12-15 lipca 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1002 osoby. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL