Reklama

Reklama

Zdrojewski: Generalnie jestem przeciwnikiem spadochroniarzy na listach

"Jest sporo zaskoczeń. Do tych pozytywnych zaliczyłbym pozyskanie Pawła Kowala, do wątpliwych - Jerzego Wenderlicha" – mówi w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" Bogdan Zdrojewski, komentując kształt list KO na wybory parlamentarne.

Koalicja Obywatelska (KO) we wtorek 30 lipca ujawniła swoje wyborcze lokomotywy, w niektórych okręgach podano kandydatów nawet do 8. czy 13. miejsca na liście.

We Wrocławiu, z którego pochodzi Bogdan Zdrojewski, pierwsze miejsce przypadło Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Jak taki ruch ocenia były: minister kultury, prezydent Wrocławia, senator i eurodeputowany?

"Generalnie jestem przeciwnikiem spadochroniarzy na listach wyborczych. Zdarzają się jednak nadzwyczajne sytuacje i akceptowalne przez wyborców wyjątki" - mówi. Jak zaznacza, takim wyjątkiem może być właśnie Małgorzata Kidawa-Błońska.  

Reklama

"Szkoda jedynie jej potencjału wyborczego z miejsca jej zamieszkania. W Warszawie jest nie tylko bardzo szanowana, ale też w jakimś sensie oczekiwana. To jej matecznik" - podkreśla Zdrojewski.

"Dziwię się dziennikarzowi, że zgodził się na taką propozycję"

Odnosi się także do kandydatów wystawionych w Krakowie czy Łodzi.

"Nie jestem pewny, czy prof. Paweł Kowal powinien być akurat jedynką w Krakowie, ale jestem przekonany, że wystawienie na pozycji lidera bardzo znanego działacza SLD to już z pewnością poważne ryzyko" - uważa Zdrojewski.

O kandydaturze Tomasza Zimocha mówi tak: "Nie dziwię się Grzegorzowi Schetynie, że pozyskuje niezwykle sprawnego i popularnego dziennikarza, natomiast dziwię się samemu dziennikarzowi, że zgodził się na taką propozycję. Może gdyby znalazł się na końcu listy, łatwiej byłoby mu bronić swojej decyzji, liderowanie jednak w Łodzi, wbrew propozycjom władz regionalnych to jednak spore ryzyko".

Cały wywiad w "Gazecie Wrocławskiej".


"Jedynki" PiS konta "jedynki" Koalicji Obywatelskiej. O najciekawszych pojedynkach czytaj tutaj

Co zostało z zapowiedzi Schetyny? Czytaj tutaj 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje