Reklama

Reklama

Zandberg kpi: Schetyna w koalicji z samym sobą

Grzegorz Schetyna ogłosił koalicję z samym sobą; Platforma oszukiwała wyborców mirażem Zjednoczonej Opozycji, a chodziło tylko o osłabienie konkurentów i zapewnienie przewodniczącemu PO kolejnych 4 lat w fotelu "lidera opozycji" - ocenił w czwartek jeden z liderów Lewicy Razem Adrian Zandberg.

"Schetyna stanął pod napisem JA i ogłosił Koalicję Grzegorza Ze Schetyną. Ładny symbol tego, po co Platforma oszukiwała wyborców mirażem Zjednoczonej Opozycji. A chodziło tylko o to, żeby osłabić konkurentów i zapewnić przewodniczącemu PO kolejne 4 lata w fotelu 'lidera opozycji'" - napisał na Twitterze Zandberg.

Reklama

Polityk odniósł się w ten sposób do wcześniejszej konferencji prasowej szefa PO, podczas której ogłosił on, że Platforma wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych w formule Koalicji Obywatelskiej (z udziałem Nowoczesnej i Inicjatywy Polska, ale bez SLD i PSL), która nie będzie koalicją partii politycznych, ale tych wszystkich, którzy podzielają światopogląd i pomysł na Polskę Platformy. 

Jak zapowiedział, 20 proc. miejsc na miejsc na listach Koalicji Obywatelskiej uzyskają przedstawiciele opozycji obywatelskiej i organizacji pozarządowych, którzy dotychczas nie uczestniczyli wprost w polityce parlamentarnej. Koalicja ma zaprezentować swoje listy wyborcze 26 lipca. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje