Reklama

Reklama

​Schetyna: Rozmowa z Polakami to inwestycja w dobry program

"Chcemy rozmawiać z ludźmi, pytać, co jeszcze trzeba dołożyć do sześciopaku. Każda taka rozmowa ma sens, bo to inwestycja w dobry program, który ma służyć ludziom" - mówił w sobotę lider PO Grzegorz Schetyna podczas wizyty w Tarnowie (Małopolskie).

"Jesteśmy tutaj dlatego, że prowadzimy akcję 'POrozmawiajmy'. Jesteśmy tutaj, aby rozmawiać o tych najważniejszych sprawach, aby słuchać, aby się przyglądać, pytać, co jest ważne dzisiaj, żebyśmy mogli w jeszcze lepszy sposób zainwestować w nasz sześciopak programowy, ten który przejęliśmy tydzień na forum programowym" - mówił mediom Schetyna.

Jak dodał, ten sześciopak jest dzisiaj "fundamentem naszego politycznego, wyborczego programu". "Ale chcemy rozmawiać z ludźmi: z Polkami, z Polakami, pytać, co jeszcze trzeba dołożyć, co trzeba dodać. Każda taka rozmowa ma sens, to są ważne rozmowy, bo to jest inwestycja w dobry program, który ma służyć ludziom" - oświadczył.

Reklama

Schetyna dodał, że politycy ugrupowania przyjechali do Tarnowa również, by "podkreślać, że współpraca z samorządowcami, inwestycja w samorząd, w to żeby władza była blisko ludzi, mogła rozwiązywać ludzkie problemy, pochylać się na ludzkimi sprawami, to jest dzisiaj wyzwanie dla polskiej polityki i Koalicji Obywatelskiej, dla PO".

"Zrujnowanie kompletnego systemu polskiej szkoły"

W trakcie konferencji prasowej Schetyna nawiązał też do zmian w oświacie, które wprowadził rząd PiS. "Zrujnowanie kompletnego systemu polskiej szkoły, dzisiaj za niego będziemy płacić my wszyscy: rodzice, dzieci, samorządowcy" - mówił. Wskazał, że dla Platformy ważna jest kwestia reformy polskiej szkoły, "wysłuchania problemów, obietnica zobowiązania się, że będziemy tę kwestię intensywnie naprawiać". Ten proces naprawy - jak zaznaczył - będzie trwał bardzo długo, ale "nie zrobimy tego bez samorządowców, rodziców, nauczycieli, bez wsparcia i aktywności uczniów".

Mówił też o konieczności wprowadzenia podwyżek dla nauczycieli, które Platforma obiecała zrealizować. "Te oczekiwania muszą być zrealizowane, bo nauczyciele muszą lepiej zarabiać, ale to samorządowcy muszą o tym decydować, w jaki sposób będą zorganizowane szkoły, w jaki sposób podejmować decyzje, które te kwestie wszystkie ustalają" - powiedział Schetyna.

Szef Platformy Obywatelskiej w miniony weekend w wystąpieniu podczas forum programowego Koalicji Obywatelskiej przedstawił sześć głównych zmian, których Polska "pilnie potrzebuje, a Polacy się ich domagają". Na tzw. "szóstkę Schetyny" składają się propozycje zmian w obszarach: "wolności i demokracji", "przyjaznej szkoły", "czystego powietrza i wody", programy "wyższa płaca" oraz "europejska ochrona zdrowia", a także program dla seniorów. Schetyna opowiedział się ponadto za zniesieniem zakazu handlu w niedziele oraz związkami partnerskimi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy