Reklama

Reklama

​PiS pyta Kosiniaka-Kamysza o zapowiedzi Schetyny

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski zwrócił się w środę z pytaniami do szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza m.in. o stosunek jego ugrupowania do zapowiedzi lidera PO Grzegorza Schetyny dotyczącej wprowadzenia związków partnerskich.

Sobolewski zaprezentował na konferencji prasowej nowy spot PiS pt. "Koalicja Pustych Obietnic", w którym wytknięto liderom ugrupowań opozycyjnych sprzeczne deklaracje dot. m.in. wprowadzenia związków partnerskich oraz wydłużenia wieku emerytalnego Polaków. Prezentując spot, szef Komitetu Wykonawczego PiS ocenił, że nieistotne jest, czy opozycja pójdzie ostatecznie do jesiennych wyborów parlamentarnych w jednym czy większej liczbie bloków, ponieważ po wyborach i tak będą razem.

Pytania do Kosiniaka-Kamysza

Reklama

Polityk pytał też prezesa PSL, jak odnosi się do deklaracji szefa PO Grzegorza Schetyny dotyczącej związków partnerskich. Dopytywał czy wprowadzenie ich będzie częścią programu ewentualnej przyszłej koalicji PO-PSL, która - według niedawnych słów lidera ludowców - jest jedyną koalicją zdolną odsunąć PiS od władzy po wyborach.

"Koalicja pustych obietnic. Można parafrazując Grzegorza Schetynę podsumować, że wszystko, co przez PO jest obiecane, po wyborach nie będzie zrealizowane" - podsumował Sobolewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy