Reklama

Reklama

PiS powalczy o duże miasta, PO zapowiada program dla mniejszych

Powalczymy o zaufanie i poparcie elektoratu wielkomiejskiego, nie ma powodu, żeby Zjednoczona Prawica przegrywała wybory w wielkich miastach - oświadczył wicepremier Jarosław Gowin. Z kolei Tomasz Siemoniak z PO zapowiedział, że przed wyborami parlamentarnymi opozycja przedstawi program dla mniejszych miejscowości.

Gowin zapowiada "Miasto plus"

Gowin, pytany we wtorek w radiowej Jedynce, czy inicjatywa programowa Porozumienia "Miasto plus" jest elementem pozyskiwania poparcia elektoratu wielkomiejskiego przez Zjednoczoną Prawicę, powiedział, że zarysy tego programu zostaną zaprezentowane w najbliższy piątek w Chełmie. Wyjaśnił, że program zostanie zaprezentowany w Chełmie, ponieważ jest to miasto rządzone przez prezydenta Jakuba Banaszka z Porozumienia, pierwszego prezydenta polskich miast urodzonego po 1989 roku.

"Przedstawimy zrąb tego programu adresowanego do mieszkańców dużych i średnich miast. Naprawdę uważam, że - z całą pokorą i ze świadomością popełnianych przez nas błędów - program i praktyka rządzenia Zjednoczonej Prawicy dobrze służą Polsce. I nie ma żadnego powodu, żebyśmy wygrali wybory w Przasnyszu, czy w Gorlicach, a przykładowo przegrywali w Krakowie i Warszawie" - podkreślił Gowin.

Reklama

PO walczy o mniejsze miejscowości

"Chcemy w najbliższych tygodniach zaproponować program dla mniejszych miejscowości" - zapowiedział z kolei w Ciechocinku (Kujawsko-Pomorskie) wiceszef PO Tomasz Siemoniak. 

Spotkanie w Ciechocinku było kolejnym w ramach akcji Koalicji Obywatelskiej #POrozmawiajmy. "Chcemy zaproponować w najbliższych tygodniach program dla mniejszych miejscowości, dlatego szczególnie się im przyglądamy. Bardzo nam się podoba to, że takie miejscowości jak Ciechocinek przyciągają tysiące Polaków. Warto promować turystykę krajową. Ciechocinek jest dzięki burmistrzowi i samorządowcom taką perełką, ale może być ich więcej na mapie Polski" - ocenił Siemoniak.

Dodał, że politycy Koalicji Obywatelskiej spotykają podczas objazdu po Polsce wiele osób, które nie zarabiają dużo, a coraz większym problemem dla nich jest drożyzna w sklepach. Polityk wyraził przekonanie, że Koalicja Obywatelska musi na swoje rozmowy programowe przenieść to, co słyszy od Polaków.

Siemoniak pytany przez dziennikarzy o filary programu Koalicji Obywatelskiej dla mniejszych miejscowości wskazał, że złą specyfiką mniejszych miejscowości w Polsce jest to, że się one wyludniają. "Większe miasta też się wyludniają, ale tam ten problem nie jest tak dotkliwy. Mamy w Polsce wiele miasteczek pełnych seniorów i dlatego główne projekty będą w ich kierunku adresowane. Seniorzy potrzebują dobrej służby zdrowia, opieki specjalistycznej, geriatrii, która w ostatnich latach została zahamowana. Potrzebują takich rozwiązań, które zapewnią im opiekę wtedy, gdy niesprawność nie pozawala im chociażby wyjść po zakupy" - podkreślił wiceszef PO.

Wymienił pomysły takie jak m.in. asystenci dla seniorów, czek opiekuńczy czy urlopy wytchnieniowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy