Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Kandydatem PiS na premiera jest Mateusz Morawiecki

"​Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera jest Mateusz Morawiecki, ta decyzja zapadła jeszcze przed wyborami i w tej sprawie nic się nie zmieniło" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Nie wiadomo jednak, jakie jest konkretnie stanowisko koalicjanta PiS, czyli Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Michał Dworczyk unika jasnej odpowiedzi na pytanie o stanowisko Ziobry. W kwestii szefa rządu powołuje się na deklaracje Jarosława Kaczyńskiego, który w kampanii sugerował, że premierem pozostanie Mateusz Morawiecki.

Wydaje się więc, że spór z Solidarną Polską trwa, a dotyczy m.in. ideologicznego kursu koalicji. Ludzie Zbigniewa Ziobry domagają się ostrego skrętu w prawo.

"Zjednoczona Prawica jest ugrupowaniem, które w sobie mieści polityków prawicowych rożnych nurtów. I ja uważam, że to akurat dobrze, że pojawiają się dyskusje, rozmowy wewnątrz obozu na temat linii ideowej" - mówi Dworczyk.

Reklama

Solidarna Polska na razie jest najbardziej radykalna w swoich postulatach, czemu sprzeciwia się Jarosław Gowin. Jego Porozumienie chce, żeby premierem pozostał Mateusz Morawiecki.

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zapewnił, że Morawiecki będzie premierem od początku kadencji. "Nie dam sobie uciąć ręki, że na cztery lata, bo może bym został bez ręki" - powiedział.

Patryk Michalski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy