Reklama

Reklama

Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiada likwidację abonamentu i RMN

Likwidacja Rady Mediów Narodowych, przywrócenie uprawnień Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz likwidacja abonamentu - Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiada spore zmiany w mediach. Kandydatka na premiera chce także, by minister kultury odpowiadał za poziom mediów publicznych.

"Jesteśmy na ostatniej prostej bardzo ważnej kampanii wyborczej, a z mediów publicznych Polacy nie dowiedzą się o tym, co naprawdę dzieje się w kraju. Nie dowiedzą się o zamykanych szpitalach, o tym, że leki drożeją; tam jest tylko obrażana opozycja, mówienie półprawd" - podkreśliła Małgorzata Kidawa-Błońska na konferencji prasowej przed gmachem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Przekroczono cienką czerwoną linię, dlatego Koalicja Obywatelska przygotowała rozwiązania. Zniesiemy abonament, bo te pieniądze nie mogą trafiać na tego typu programy i audycje. Raz na zawsze spowodujemy, że żadna partia polityczna nie będzie miała wpływu na to, co dzieje się w programach" - zapowiedziała wicemarszałek.

Reklama

Według niej, minister kultury powinien odpowiadać "za to, co dzieje się w mediach publicznych". "Tam powinna być oferta kulturalna, język, sposób mówienia, a nie fala hejtu i nienawiści. Dlatego przywrócimy KRRiT konstytucyjne zadania, które zostały jej zabrane i zlikwidujemy Radę Mediów Narodowych" - zadeklarowała Kidawa-Błońska. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy