Reklama

Reklama

Łódź: Małgorzata Niewiadomska-Cudak otrzymała poparcie KOD

Kandydująca do Senatu w okręgu łódzkim Małgorzata Niewiadomska-Cudak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej otrzymała we wtorek poparcie lokalnych liderów Komitetu Obrony Demokracji i organizacji pozarządowych. Jej kontrkandydatami są Krzysztof Kwiatkowski i Marek Markiewicz.

"Przez ostatnie cztery lata obserwujemy atak na instytucje prawa w naszym kraju; wynikiem tego było powstanie wielu ruchów społecznych, walczących o praworządność. Uczestniczymy w manifestacjach, pochodach, protestach przed instytucjami, którym zagraża niebezpieczeństwo np. przed niezawisłymi jeszcze sądami. Wielokrotnie brałam udział w takich wydarzeniach, poznając wspaniałych ludzi, walczących na ulicach miasta o wolne sądy, wolne media i prawa dla wszystkich obywateli" - mówiła Małgorzata Niewiadomska-Cudak na wtorkowej konferencji prasowej w Łodzi.

"Nie przychodziła tam, by się lansować"

O udziale działaczki SLD w manifestacjach mówił także przewodniczący łódzkiego Komitetu Obrony Demokracji Mirosław Michalski. Zaznaczył, że nigdy nie była ona osobą, która próbowałaby zdominować te wydarzenia. "Nie przychodziła tam, by się lansować, ale żeby razem z nami protestować" - dodał.

Reklama

"Wybory samorządowe pokazały, że mamy szansę wygrać tylko wtedy, gdy będziemy jednością. W Łodzi udało się osiągnąć fantastyczny wynik w wyborach samorządowych tylko i wyłącznie dlatego, że wszystkie ugrupowania prodemokratyczne poszły wspólnie. W tych wyborach powinno być podobnie; tak się umawialiśmy z wszystkimi partiami, które będą wystawiały kandydatów i nie widzimy powodów, by to zmieniać" - zaznaczył Michalski.

Kobiecy głos

Z kolei Małgorzata Szymańska, reprezentująca organizacje pozarządowe, podkreśliła, że jako kobieta chce oddać swój głos na kobietę; jej zdaniem kandydatka opozycji będzie bronić w Senacie praw tej grupy społecznej, a poza tym dzięki wieloletniej pracy w łódzkim samorządzie dobrze zna problemy łodzian.

"Prof. Niewiadomska-Cudak zna miasto, jego bolączki i codziennie jest dostępna dla mieszkańców. Wspólnie z nami robi wszystko, by jak najlepiej nam się żyło. Stawiam na kompetencje, wiedzę i doświadczenie" - dodała.

Do głosów poparcia dołączyła również znana z protestów ulicznych Elżbieta Wspaniała-Jankowska, która przypomniała, że z Niewiadomską-Cudak miała okazję "stać ramię w ramię w obronie sądów i protestować przeciwko niegodziwościom, jakie działy się w naszym kraju przez ostatnie cztery lata".

Niewiadomska-Cudak jako kandydatka opozycji ubiega się o mandat senatora w okręgu nr 24 obejmującym wschodnią część Łodzi oraz powiaty: łódzki wschodni i brzeziński. Startuje z niego także niezależny kandydat Krzysztof Kwiatkowski oraz Marek Markiewicz (KW PiS).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy