Reklama

Reklama

Korwin-Mikke "jedynką" Konfederacji w Warszawie

Poseł Paweł Skutecki dołączył w poniedziałek do koła poselskiego Konfederacja i będzie startował z trzeciego miejsca na warszawskiej liście tego ugrupowania. Jedynką w stolicy będzie Janusz Korwin-Mikke - poinformowało w poniedziałek kierownictwo Konfederacji.

W piątek Skutecki opuścił Kukiz'15 i został posłem niezrzeszonym. Decyzja ta - jak wyjaśnił - była spowodowana startem polityków Kukiz'15 z list PSL.

Reklama

Skutecki po ogłoszeniu decyzji o dołączeniu do Konfederacji powiedział, że tylko kilka dni był posłem niezrzeszonym i "w pojedynkę jest dużo trudniej". Jak dodał, "dzisiaj jedyną opcja w Sejmie, która twardo i odważnie stoi po stronie wartości, po stronie wolności, po stronie dzieci i rodziny jest Konfederacja; także wybór był dla mnie oczywisty".

"Bardzo się cieszę, że mogę z tak zacnymi ludźmi kontynuować to, co zaczęliśmy cztery lata temu i mam nadzieję, że w kolejnej kadencji uda się zrobić jeszcze więcej" - zapewnił.

Robert Winnicki z Ruchu Narodowego ogłosił też, że na pierwszym miejscu Konfederacji w Warszawie będzie kandydował lider partii Wolność-Korwin Janusz Korwin-Mikke.

Jak mówił Winnicki, "z pierwszego miejsca w stolicy na liście warszawskiej będzie kandydował człowiek, który jest jednym z symboli braku pokory wobec panującego od 30 lat systemu. Będzie startował lider nieszablonowy, jednocześnie taki, który przyciągnął do idei wolnościowej, konserwatywnej setki tysięcy, jeśli nie miliony Polaków w minionych dekadach". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne