Reklama

Reklama

Kaczyński: Musimy odrzucić ofensywę zła

"​Żeby iść dalej, potrzebujemy programu kontynuacji, a tam gdzie trzeba - także zmiany. Potrzebujemy programu dla wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju" - powiedział w sobotę w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji "Myśląc: Polska". Mówił także o tym, że PiS musi odrzucić "ofensywę zła".

Prezes PiS dziękował za poparcie w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. "To poparcie traktujemy jako zobowiązanie do wytężonej pracy, można powiedzieć: do jeszcze bardziej wytężonej pracy,  niż dotychczas, do pracy dla Polski" - zadeklarował Kaczyński.

Reklama

"Ta konferencja ma jako swój główny cel wyznaczenie kierunków tej pracy, rozwiązań, które przyjmiemy, tego wszystkiego, co wiąże się z jej efektywnością, z tym, co jest naszym celem, by ta praca rzeczywiście służyła Polakom i Polsce" - dodał.

Prezes PiS podkreślił, że to druga tego typu konwencja działaczy PiS w Katowicach - poprzednia miała miejsce cztery lata temu. Zaznaczył, że podczas poprzedniej konwencji PiS nie był pewien, że uda się wygrać wybory i mieć samodzielną większość. Jak dodał, obecnie Zjednoczona Prawica ma "znakomity punkt startu".

"Nie możemy uczynić niczego, co by spowodowało, że ten wielki dorobek zostanie zmarnowany, że stracimy to, co uzyskaliśmy" - zapowiedział Kaczyński.

"Żeby iść dalej, potrzebujemy nowego programu kontynuacji, ale tam gdzie trzeba - także zmiany. Programu, który będzie skierowany do wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju, programu, który będzie zapewniał nam rozwój i będzie zapewniał także sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju" - dodał.

"Dobra zmiana musi być kontynuowana"

Kaczyński podkreślił, że trzeba postawić pytanie o zasoby, które najbardziej służą rozwojowi.

"To są zasoby finansowe zarówno te, które mamy tutaj w kraju, jak i te zewnętrzne. Bo dzisiaj tego rodzaju zasobów jest bardzo wiele, pieniądz jest tani i trudno z tego nie skorzystać. Byłoby grzechem z tego nie skorzystać dla wielkich przedsięwzięć, obejmujących Polskę, ale też cały nasz region Europy" - zaznaczył Kaczyński.

"Musimy mieć tego rodzaju program, musimy ten program wypracować - tutaj i w naszych kolejnych spotkaniach, i musimy go przedstawić społeczeństwu. To jest nasze główne, trudne, ale realizowalne zadanie. Można to zrobić, możemy uczynić nasz kraj, naszą ojczyznę lepszą, niż dziś" - dodał prezes PiS.

Według niego, "dobra zmiana musi być kontynuowana i dobry czas Polaków". "I tutaj, a także w kolejnych przedsięwzięciach programowych, będziemy musieli sobie odpowiedzieć na pytanie, jak działać, co czynić, by ten czas był możliwie jak najdłuższy, by ten dobry czas, trwał, trwał i jeszcze dalej trwał" - zaznaczył Kaczyński.

Prezes PiS o "wielkiej ofensywie zła"

Prezes podczas wystąpienia podkreślał też rolę wolności, która - jak mówił - jest głównym wymiarem naszej cywilizacji i polskiej tradycji. "Polska musi pozostać wyspą wolności, bo jesteśmy dzisiaj wyspą wolności, choć niektórzy chcą to zmienić i zakłócić. Jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata i musimy, powtarzam, musimy uczynić wszystko, by to trwało, ale to może trwać tylko w oparciu o sukcesy w innych dziedzinach" - mówił.

"Alternatywą jest czas przeszły, ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe, ale czas przeszły - można powiedzieć - na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o tę wielką ofensywę - użyje tego określenia choć wiem, że będzie ono przedmiotem ataku - wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić, musimy wygrać" - podkreślał Kaczyński.

"Takie zwycięstwa może odnosić tylko Polska silna, Polska naprawdę życzliwa wobec swoich obywateli, Polska rozwiązująca - ciągle przecież istniejące, często nabrzmiałe społeczne problemy. Taką chcemy budować, taką zbudujemy, a jedyna droga prowadzi przez nasze kolejne zwycięstwa i musimy głęboko wierzyć, że zwyciężymy, ale też bardzo ciężko dla tego zwycięstwa pracować" - podkreślił prezes PiS.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama