Reklama

Reklama

Kaczyński: Musimy odrzucić ofensywę zła

"​Żeby iść dalej, potrzebujemy programu kontynuacji, a tam gdzie trzeba - także zmiany. Potrzebujemy programu dla wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju" - powiedział w sobotę w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji "Myśląc: Polska". Mówił także o tym, że PiS musi odrzucić "ofensywę zła".

Prezes PiS dziękował za poparcie w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. "To poparcie traktujemy jako zobowiązanie do wytężonej pracy, można powiedzieć: do jeszcze bardziej wytężonej pracy,  niż dotychczas, do pracy dla Polski" - zadeklarował Kaczyński.

"Ta konferencja ma jako swój główny cel wyznaczenie kierunków tej pracy, rozwiązań, które przyjmiemy, tego wszystkiego, co wiąże się z jej efektywnością, z tym, co jest naszym celem, by ta praca rzeczywiście służyła Polakom i Polsce" - dodał.

Prezes PiS podkreślił, że to druga tego typu konwencja działaczy PiS w Katowicach - poprzednia miała miejsce cztery lata temu. Zaznaczył, że podczas poprzedniej konwencji PiS nie był pewien, że uda się wygrać wybory i mieć samodzielną większość. Jak dodał, obecnie Zjednoczona Prawica ma "znakomity punkt startu".

Reklama

"Nie możemy uczynić niczego, co by spowodowało, że ten wielki dorobek zostanie zmarnowany, że stracimy to, co uzyskaliśmy" - zapowiedział Kaczyński.

"Żeby iść dalej, potrzebujemy nowego programu kontynuacji, ale tam gdzie trzeba - także zmiany. Programu, który będzie skierowany do wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju, programu, który będzie zapewniał nam rozwój i będzie zapewniał także sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju" - dodał.

"Dobra zmiana musi być kontynuowana"

Kaczyński podkreślił, że trzeba postawić pytanie o zasoby, które najbardziej służą rozwojowi.

"To są zasoby finansowe zarówno te, które mamy tutaj w kraju, jak i te zewnętrzne. Bo dzisiaj tego rodzaju zasobów jest bardzo wiele, pieniądz jest tani i trudno z tego nie skorzystać. Byłoby grzechem z tego nie skorzystać dla wielkich przedsięwzięć, obejmujących Polskę, ale też cały nasz region Europy" - zaznaczył Kaczyński.

"Musimy mieć tego rodzaju program, musimy ten program wypracować - tutaj i w naszych kolejnych spotkaniach, i musimy go przedstawić społeczeństwu. To jest nasze główne, trudne, ale realizowalne zadanie. Można to zrobić, możemy uczynić nasz kraj, naszą ojczyznę lepszą, niż dziś" - dodał prezes PiS.

Według niego, "dobra zmiana musi być kontynuowana i dobry czas Polaków". "I tutaj, a także w kolejnych przedsięwzięciach programowych, będziemy musieli sobie odpowiedzieć na pytanie, jak działać, co czynić, by ten czas był możliwie jak najdłuższy, by ten dobry czas, trwał, trwał i jeszcze dalej trwał" - zaznaczył Kaczyński.

Prezes PiS o "wielkiej ofensywie zła"

Prezes podczas wystąpienia podkreślał też rolę wolności, która - jak mówił - jest głównym wymiarem naszej cywilizacji i polskiej tradycji. "Polska musi pozostać wyspą wolności, bo jesteśmy dzisiaj wyspą wolności, choć niektórzy chcą to zmienić i zakłócić. Jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata i musimy, powtarzam, musimy uczynić wszystko, by to trwało, ale to może trwać tylko w oparciu o sukcesy w innych dziedzinach" - mówił.

"Alternatywą jest czas przeszły, ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe, ale czas przeszły - można powiedzieć - na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o tę wielką ofensywę - użyje tego określenia choć wiem, że będzie ono przedmiotem ataku - wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić, musimy wygrać" - podkreślał Kaczyński.

"Takie zwycięstwa może odnosić tylko Polska silna, Polska naprawdę życzliwa wobec swoich obywateli, Polska rozwiązująca - ciągle przecież istniejące, często nabrzmiałe społeczne problemy. Taką chcemy budować, taką zbudujemy, a jedyna droga prowadzi przez nasze kolejne zwycięstwa i musimy głęboko wierzyć, że zwyciężymy, ale też bardzo ciężko dla tego zwycięstwa pracować" - podkreślił prezes PiS.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy