Reklama

Reklama

Hartwich nie wystartuje w wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej

Znana z protestów osób niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich nie wystartuje w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej. Swoją decyzję ogłosiła po tym, jak została umieszczona na siódmym miejscu na liście w Toruniu. Wcześniej miała dostać propozycję startu z trzeciego miejsca.

"Chciałam oficjalnie poinformować, że nie będę kandydować w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej" - napisała Hartwich we wpisie na portalu społecznościowym.

"Podczas rozmów, na które zostałam zaproszona przez poważnego polityka Platformy Obywatelskiej, otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca trzeciego, na które się zgodziłam" - dodała.

Zaznaczyła, że jeszcze w lipcu telefonicznie zapewniano ją, że nic się w tej sprawie nie zmieniło. Tymczasem we wtorek dowiedziała się, że ma startować z miejsca numer siedem.

Reklama

"Moje działania od 12 lat związane są z walką o poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami w Polsce, dlatego dzisiejszą decyzję Platformy Obywatelskiej odbieram jako niepoważne potraktowanie nie tylko mojej osoby, ale również środowiska osób z niepełnosprawnościami" - zaznaczyła we wpisie.

"Cała sytuacja jest dla mnie bardzo przykra i czuję się oszukana" - dodała.

We wtorek Koalicja Obywatelska zaprezentowała "jedynki" list wyborczych do Sejmu. Lider PO-KO Grzegorz Schetyna startuje z pierwszego miejsca w Warszawie, druga na tej liście jest szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

W Toruniu, gdzie na liście miała znaleźć się Hartwich, na jedynce jest lider kujawsko-pomorskiej Platformy Tomasz Lenz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje