Reklama

Reklama

"GW": Piękna kariera za dobrej zmiany

"Kierowca i, jak sam o sobie mówi, prawa ręka Janiny Goss – przyjaciółki domu Kaczyńskich, najpierw dostał wysokie stanowisko w Polskiej Grupie Energetycznej i radiu publicznym. Teraz kandyduje do Sejmu" – pisze w środę "Gazeta Wyborcza".

"GW" opisuje polityczną karierę Krzysztofa Ciebiady, który jest członkiem PiS od 2008 roku.

Reklama

Prywatnie jest on kierowcą i, jak samo o sobie mówi, prawą ręką Janiny Goss, prawniczki, prywatnie przyjaciółki Jarosława Kaczyńskiego. Goss od lat związana była z Porozumieniem Centrum, od 2012 roku jest w zarządzie spółki Srebrna, a od 2016 roku zasiada także w radzie nadzorczej Banku Ochrony Środowiska i Polskiej Grupy Energetycznej.

To właśnie w łódzkim oddziale PGE "Obrót", po wygranych przez PiS wyborach w 2015 roku stanowisko otrzymał Krzysztof Ciebiada.

Ciebiada pełnił tam funkcję koordynatora ds. sprzedaży energii samorządom. Dokładnie w tym samym roku zdał maturę i rozpoczął studia na Akademii Polonijnej w Częstochowie - informuje "GW".

Rok po maturze Ciebiada objął funkcję przewodniczącego rady programowej Radia Łódź.

Jak czytamy w "GW", wówczas wniosek o udzielenie informacji o jego wykształceniu skierował do PGE lokalny portal Pabianice.tv.

"Sprawa trafiła do sądu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie nakazał PGE odpowiedzieć w trybie dostępu do informacji publicznej. Spółka odmówiła odpowiedzi, uznając, że wykonanie obowiązków koordynatora ds. sprzedaży energii samorządom nie jest zadaniem publicznym" - czytamy.

Jak informuje dziennik, stanowisko koordynatora ds. sprzedaży energii samorządom nie istniało w łódzkim oddziale PGE "Obrót" przed zatrudnieniem Ciebiady.

W 2015 roku Ciebiada został wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Łódzkiego - zajmując miejsce Joanny Kopcińskiej, która dostała się do Sejmu. W związku z piastowaną funkcją musiał złożyć oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że za rok 2017 z tytułu pracy w łódzkim PGE "Obrót" uzyskał dochód w wysokości 173 tys. zł brutto.

W 2019 roku Ciebiada został posłem PiS, wchodząc na miejsce wybranego do Brukseli Witolda Waszczykowskiego.

Obecnie Krzysztof Ciebiada jest kandydatem do PiS do Sejmu. Otrzymał piąte miejsce na liście w okręgu nr 11 (od Łowicza, przez Kutno, Pabianice, po Sieradz).

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Gazety Wyborczej". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje