Reklama

Reklama

​"Dziennik Gazeta Prawna": Pokaz siły PiS. 1,5 mln podpisów

PiS podaje, że zebrało 1,5 mln podpisów pod listami do obu izb - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Partia rządząca zdeklasowała konkurentów, jeśli chodzi o liczbę podpisów pod listami kandydatów do Sejmu i Senatu - informuje gazeta.

"DGP" zaznacza, że w przypadku podpisów trzeba wierzyć sztabom na słowo. Dlaczego? Gdy komitety zarejestrują listy w co najmniej 21 okręgach (tyle wystarczy do rejestracji list ogólnopolskich), to komisje w kolejnych nie liczą już podpisów, by nie obciążać pracowników.

PiS podaje, że pod listami do obu izb zebrało aż 1,5 mln podpisów (milion do Sejmu i 500 tys. do Senatu).

To manifestacja siły tego ugrupowania - oceniają komentatorzy.

Reklama

Według szacunków "DGP", opartych na rozmowach z działaczami, KO zebrała 361 tys. podpisów pod listami do Sejmu, a PSL ok. 400-500 tys.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy