Reklama

Reklama

​"Dezynfekcja Szczecina od LGBT". PiS reaguje na pomysł swojego radnego

"Żenujący i godny najwyższego potępienia" - tak Radosław Fogiel mówi w RMF FM o kampanijnym pomyśle Dariusza Mateckiego - obecnie szczecińskiego radnego.

Dariusz Matecki wraz z Młodzieżą Wszechpolską promował akcję "dezynfekcji Szczecina od ideologii LGBT". 

"Zainteresowanych udziałem w naszym happeningu prosimy, aby wzięli ze sobą sprzęt do dezynfekcji, miotły, spryskiwacze" - mówiła w środę na pl. Solidarności Małgorzata Rudzka z Młodzieży Wszechpolskiej, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Obok niej stał Dariusz Matecki z PiS. "Będzie to symboliczny gest usuwania z ulic ideologii LGBT" - podkreślał.

Jak podaje "GW", manifestacja "Szczecin w obronie Rodziny" ma się odbyć w najbliższą sobotę. Organizatorem jest Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie.

Reklama

W tym samym czasie w Szczecinie odbędzie się Marsz Równości.

Co o działaniach swojego radnego sądzi PiS?

"Żenujące i godne najwyższego potępienia. Jedyne co możemy zrobić, to ubolewać, że doszło do takiej sytuacji. Mam nadzieję, że jeszcze pan Matecki pójdzie po rozum do głowy i odwoła całą tę akcję" - powiedział Radosław Fogiel w RMF FM.

Dariusz Matecki jest kandydatem PiS do Sejmu z okręgu nr 41.

Radosław Fogiel podkreślił, że o obecność Mateckiego na listach bardzo mocno zabiegał Zbigniew Ziobro. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy